Close

13 January 2017

Işık, koku ve daha fazlası

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hong Kong kentinde Aesop Amiral mağazasında uygun ürün aydınlatması…

Cheungvogl firmasının tasarımcıları Çin Halk Cumhuriyeti’nin Hong Kong kentindeki I.T Hyson One alışveriş merkezinde bulunan Aesop’un Amiral mağazası için bir ışık-koku uygulaması tasarladı.

Mimarlar, yüzlerce “yüzen fenerlerle” çekilmiş siyah beyaz bir fotoğraftan ilham aldılar. 800 adet süt beyaz reçineden yapılmış dikdörtgen kutu, siyah, farklı uzun çelik çubuklar üzerinde süzülüyor.
Kutularda farklı kozmetik ürünleri sergileniyor. Şeffaf kutular kokulara uyumlu hafif bir ışık ile aydınlatılmış. Müşteriler hafif ışıklandırılmış veya yarı karanlık kutulara doğru çekiliyor ve güzel kokulu ürünleri keşfetmek için kendilerine zaman ayırıyorlar. Her şekilde çok daha ileri bir alışveriş deneyimi ve Aesop için etkili bir ışık sahneleştirmesi ile iyi bir marka çalışması.

İnternet üzerinden tabii ki rahatlıkla alışveriş yapılabiliyor. Ancak, burada sunulan alışveriş deneyimi, birçok duyuya hitap ediyor. Işık müziğin tonları ve parfüm kokuları ile kombine ediliyor. Hem heyecan verici hem de insani.

Projeye katılanlar:

Uygulamalar ve Fotoğraflar: Cheungvogl; www.cheungvogl.com

Uygulanan ürünler: Erco

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *