PLD Türkiye Hakkında

Professional Lighting Design Türkiye

Mimari Aydınlatma Tasarımı Dergisi

1998 yılından beri iki ayda bir yayımlanmakta olan Professional Lighting Design (PLD) dergisi, kendini mimarı aydınlatma tasarımının tanıtımına adamış dünya çapında yayınlanan bir dergidir. PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, uygulamaları ile bütünleştirerek sunmasından dolayı uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcıları ve mimarları tarafından takip edilmekte ve ciddi bir başucu yayını olarak kullanılmaktadır.

Her sayı özel bir konuya ayrılmakta ve tasarım felsefeleri, tarihsel bilgiler, teorik konular, profesyonel sorunlar ve aydınlatma tasarımcılığının teknik bölümleriyle ilgili iyi araştırılmış raporlardan oluşmaktadır. Dergi, dünyanın birçok farklı noktasındaki bağımsız aydınlatma tasarımcılarından oluşan yayın kurulunun uluslararası stratejisi doğrultusunda 4 ayrı dilde, Almanca, İngilizce, Çince ve Türkçe olarak yayınlanmaktadır.

PLD Türkiye, 2005 yılından bu yana iki ayda bir yayınlanmakta ve uluslararası içerik yanında, Türkiye’de kurulu aydınlatma şirketlerinin projelerine, çeşitli tartışma konularına ve yeni ürün tanıtımlarına yer vermektedir.

PLD Türkiye E-dergi

2011 yılı başı ile beraber artık PLD Türkiye’yi dijital oIarak da takip etmek mümkün. Yavaş yavaş eski sayıların da geçirileceği bu platform sayesinde büyük bir bilgi kaynağını herkesin kullanımına açmış olduk.

Dijital dergi sayfamıza ve tüm dijital versiyonlara şu adresten ulaşmak mümkün: issuu.com/pldturkiye

PLD Türkiye Etkinlikleri

PLD Türkiye dergisi 2007 yılından beri “aydınlatma tasarımı bir değerdir” diyen, ışığın mimari projelere, insan hayatına, yaşam kalitemize etkilerine inanan paydaşlar yaratmak için etkinlikler düzenlemektedir.

Düzenlenen etkinlikleri ve ayrıntıları şu linklerde görebilirsiniz:

pldturkiye.com/pld-turkiye-etkinlikleri ve pldturkiye.eventbrite.com

Görsel ve video

Etkinliklerde yapılan video çekimlerine ise vimeo.com/pldturkiye veya youtube.com/pldturkiye adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaçırdığınız etkinliklerdeki konuşmaları tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Ayrıca etkinliklerde çekilen yüzlerce fotoğraf facebook sayfamızda mevcut: facebook.com/pldturkiye/photos

Reklam

2005 yılından bu yana iki ayda bir yayınlanmakta olan PLD Türkiye dergisinde reklam vermek ve dergi hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki medya tanıtım dosyasını inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

pldturkiye.com: Mimari Aydınlatma Tasarımı Portalı

pldturkiye.com mimari aydınlatma tasarımı ile ilgili tüm bilgilere ulaşabileceğiniz portal olarak 2009 yılı başı itibariyle hizmete girmiştir. Tasarım dünyasını ilgilendiren tüm haberler, etkinlikler, iş olanakları, ürünler, firmalar, güncel projeler ve detaylarına artık online olarak ulaşmak mümkün. Bu değerli kaynakta kurum olarak kullanabileceğiniz reklam seçenekleri için ise aşağıdaki medya tanıtım dosyasını inceleyebilir ve bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Medya Tanıtım Dosyası