Close

25 September 2016

“Seyyah“-Işık ve dramatiğin oto portresi: İlham verici kuzey ışıkları

seyyah1Finlandiyalı fotoğraf sanatçısı Tina Törmänen “Bizler evrenin kırıntıdan da küçük bir parçasıyız” diyor. Bu etkiyi, doğal ve eklenmiş suni ışığın bir araya getirilmesi ile ışığa ifade gücü katarak gösteriyor.

seyyah2Finlandiya’nın Lappland bölgesinin buz gibi engin alanlarında sanatçının “Seyyah” adlı portrelerinde insan minicik görünüyor. Parlak renklerde, muhteşem görüntülü doğa oyunları doygun renklerden oluşan rüya gibi sürreal bir perde yaratıyor. Fotoğraf sanatçısının kendisi de resimlerinde bir silüet gibi yer alıyor.

seyyah3Görüntünün tamamına dramatik güzellikteki Kuzey Işıkları ve ışıldayan yıldızlar hakim. Fotoğraflar sayesinde insan ve çevresi konuyu oluşturuyor. Doğal ışığın güzelliği, onun büyüsü; fotoğraf dizisi içinde etkileyici ve sonsuz ilham verici bir şekilde gösteriliyor.

seyyah4Projeye katılanlar:

Fotoğraflar: Tiina Törmänen; www.tiinatormanen.com

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *