Close

18/12/2016

Mercedes Hadımköy, İstanbul

Mercedes Benz Türk’ün Hadımköy Pazarlama Merkezi dış aydınlatma projesinde Heper markasının yenilikçi ürünü Kreis kullanıldı.

Projede ürün seçiminde en dikkat çekici detay Mercedes logosu ile ürün tasarımının birbiri ile bütünlük oluşturması. Yalın yapısı ve konsol gerektirmeksizin doğrudan direğe monte edilebilir olması ise ürün-direk-çevre algısını yalınlaştırıyor. Projede Kreis, değişik renk sıcaklıklarında, dim edilebilir özelliği ile farklı ihtiyaç ve kullanım amaçlarına göre üretim esnekliği sunuyor. 70W, 4370lm teknik değerlerine sahip olan Kreis, IP65 koruma sınıfında ve 4,7kg ağırlığında, alüminyum enjeksiyon döküm gövde ve IK 08 dayanım değerine sahip. Ürün ayrıca, 30 m etkin aydınlık çapına sahip.

Proje çerçevesinde yine Heper Group markası olan Alcopole Aluminyum direkler kullanıldı. Alüminyum aydınlatma direkleri 6060 alaşımı malzemeden üretilerek 200C’de 8 saat bekletilerek T6 sertlik derecesine getiriliyor. Termik fırında ısıl işlem gören malzeme, sulu zımparalama makinesinden geçiriliyor ve zımparalanmış yüzey oluşturuluyor.

Direklerin statik ve temel hesaplamaları EN40 Avrupa standartlarına göre yapılıyor ve 160km/saat rüzgar yüküne dayanıklı olacak şekilde test ediliyor. Direk mukavemetini artırmak için direk iç kısmına 1-1.5m boyutlarında çelik profil güçlendirme yapılıyor.

Projeye katılanlar:

İşveren: Mercedes Benz Türkiye
Elektrik yüklenicisi: Omega Elektrik
Aydınlatma tasarımı: Fatih Kaynar
Uygulanan ürünler: Heper Kreis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir