Close

02/02/2018

Ümit Bisiklet Yönetim Binası, İstanbul

Metin: Ahmet Görsev, Ertan Akıncı
Fotoğraflar: Ozan Arslan

Hadımköy’de 40.000 m2’lik bir üretim alanına sahip olan Ümit Bisiklet, Mosso ,Ümit gibi markaların yanı sıra dünyaca ünlü Ktm, Coronna ve Hoop gibi önemli markaları da bünyesinde barındırmakta.

Üretim blokuna bitişik 5.000 m2’lik showroom ve ofis fonksiyonlarını içeren yönetim binasına sahiptir.

Yönetim binası, ilk iki kat bisiklet showroomu, sonraki 3 kat yönetici ofis alanları ve çatı katında ise Baby Hope markası ile öne çıkan bebek gereçleri showroomunun yer aldığı bir yapıda bulunuyor. Üretim blokuna bitişik bu yapı, 5.000 m2’lik showroom ve ofis fonksiyonlarına sahip.

Showroom genel aydınlatmasında lineer profil aydınlatma armatürleri ile mekanda enerjiyi düşürmemek adına homojen bir ışık elde edilmesi hedeflendi. Sarkıt lineer armatürlerle birlikte çalışan tavan profilleri üzerine monte edilmiş aksan ışıklarıyla ürünler üzerinde dinamizm artırıldı. Dar açılı spotlar bu etkiyi daha da artırarak mekanı daha heyecanlı hale getirdi.

Ofis katlarının koridorlarında lineer aydınlatma armatürleri ile homojen bir geçiş alanı tasarlarken duvarda yapılan tasarımlara içten yönlenebilir vurgulu aydınlatma uygun görüldü.

Çalışma mekanlarında göz konforunu yüksek seviyede tutabilmek için, lineer ürünlerin haricinde downlightlarda kamaşma önleyici aparatlar kullanıldı.

Projeye katılanlar:
Yapı sahibi: Ümit Bisiklet
Mimari proje: Ertan Akıncı Mimarlık
Aydınlatma tasarımı: Prolux

Uygulanan ürünler:
Prolux Aydınlatma üretimi, PLED 1348, PLED 1347, PPL 9031, PLED 6351, PLED, PLED 6352, PLED 4116, PLED 6011, PLED 6055

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir