Close

22 October 2016

Doğada: Kekkilä Bahçesi’nde “Green Shed“

kekkilaDoğaya yakın olmak için doğaya gitmek gerekir. Doğada yaşamak, uyum sağlamak, ona saygı duymak ve ondan faydalanmak. Finlandiya’daki Kekkilä Bahçesi’ndeki “Green Shed” uygulaması, bu deneyimle ilgili yepyeni ve farklı bir vizyonu ortaya koyuyor.

Küçük ve camdan yapılmış bahçe evleri; bitki yetiştirme, bahçe aletlerini veya donanımları depolamak için veya tamamen eğlence veya istenilen başka bir amaçla kullanılabilir. Bu uygulamada tasarımcı ve bahçe uzmanlarının birlikte çalıştığı, evlerden hemen anlaşılıyor. Evler iki ebatta tasarlanmış. “Sprout” olarak adlandırılan yapı dört metre kare ve “Zeal” altı metre kare. Kolay monte edilebilen eşit ebatlı modüllerden oluşuyor. Bunun dışında tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılayabilecek “Green Shed” için genişletme modülleri bulunuyor. Fin üreticiler konstrüksiyonun güvenli ve kaliteli olmasına dikkat ettiler. Eşsiz bahçe evleri Finlandiya çamından ve güvenlikli camdan yapılıyor ve istenilen renkte boyanabiliyor. Odalardaki havalandırma, ısıya bağlı olarak otomatik olarak çalışıyor.

Büyük pencereler sadece güneşin doğuşundan batışına kadar doğal gün ışığından faydalanmaya yönelik değil, aynı zamanda doğada olma duygusunu yaratıyor. Doğaya kalbinizi açıyor ve içinde olduğunuz duygusunun tadını çıkartıyorsunuz.

Projeye katılanlar:

İç mimar: Linda Bergroth
Mimar: Ville Hara (avanto architects)
Üretici: Kekkilä Garden; www.kekkila.com

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *