Close

16 July 2013

Light Collective ve Philips iş birliği ile: “Light Collector”

lightcollector4Light Collective ve Philips iş birliği ile ortaya çıkan Light Collector (Aydınlatma Koleksiyoncusu) online bir platform. “Crowd sourcing” mantığında çalışan platformda aydınlatma tasarımına ilgi duyan herkes çalışmalarını, beğendiği çalışmaları, eserleri ve ya doğa fotoğraflarını interaktif bir ortamda paylaşıyor. Tüm bu görsellerin ortak noktası ışık ile ilgili olmaları.

 

 

lightcollector2Platforma üye olduktan sonra aslında kurallar çok basit. Aydınlatma anlamında beğendiğiniz, ilgi alanlarınızı içeren çalışmaların resimlerini topluyor ve paylaşıyorsunuz. Böylece aydınlatma konusunda ilham arayan tüm bireyler için önemli bir kaynak oluşuyor. Alanında uzman kişiler, sizinle aynı bakış açısına sahip olanlar, farklı yaratıcılığa sahip kişiler veya arkadaşlarınızla paylaştığınız koleksiyonunuz; online bir global ağa dönüşüyor.

iTunes ve Google Play’den yüklenebilen uygulamanın aydınlatmayla ilgilenen herkese ilham vereceği düşünülüyor.

https://www.light-collector.com/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *