Close

21 July 2017

Zhuhai Opera Binası

Basit ve iyi düşünülmüş bir fikrin büyük etki edebileceği bazı projeler vardır. İşte Zhuhai Opera Binası’nın aydınlatılmış görüntüsü için tasarlanan bu proje de, uçtan uca bina ölçekli LED ekranlar, gösterişli ışık ve video şovlarıyla oldukça dikkat çekiyor.

Speirs+Major tarafından hayata geçirilen opera binası projesinde geceleri ışık; yarı şeffaf, delikli cephe ile adeta bir oyun oynuyor. Zarif formu, kendinden aydınlatmalı bir simgeye ve şehir manzarası içinde “görülesi” bir istikamete dönüştürüyor.

Animasyonlu içerik, Pearl Nehri deltasında bir balıkçı limanı olarak Zhuhai’nin mirasının ruhunu kapsayan denizi düşündürüyor.

Diğer görüntüler ise; opera binası oditoryumundaki performanslarla bağlantılı olarak, kamusal alanların keyfini çıkaran ziyaretçilere ücretsiz ses ve ışık eğlencesi sağlamak için adeta birer araç.

www.speirsandmajor.com

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/zhuhai-opera-house-by-speirs-major/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *