Close

13/09/2013

“YAKLAŞ” etkinlik serisi 16 Eylül’de başlıyor

YAKLAS“YAKLAŞ” isimli etkinlik serisi 16 Eylül 2013’te; FRAME Dergisi ve Tasarım Vakfı İstanbul tarafından Koleksiyon’un desteğiyle gerçekleşecek. Bu etkinlikler serisi; global ölçekte gelişen kavramlar, kavramsızlıklar, hızlı tüketim toplumu, kontrolsüz kentleşme karşısında optimist bir gelecek başlıklarını tartışmak için bir platform oluşturmayı hedefliyor. Bu platformu yaratmak amacıyla “YAKLAŞ”, tüm bu farklı disiplinlerdeki katılımcıları, ilgilileri “tartışabilmek” ve “anlamlandırabilmek” adına paneller serisine davet ediyor.

Etkinlik serisinin ilki 16 Eylül Pazartesi günü saat 17:00’de Koleksiyon Tarabya merkez binasında gerçekleşecek. “SINIRLARI KALDIRMAK / Tanımsızlık Çağında Tasarım” başlıklı panelde, global dünya düzeyinde sınırların politik, sosyal ve ekonomik anlamda kalkması tartışılacak. Ayrıca bu tanımsızlık çağında, tasarımın her disiplinindeki mevcut durum ve alternatiflerine de odaklanılacak.

Gökhan Karakuş, Şebnem Yalınay Çinici ve Osman Koç’un konuşmacı olarak katılacağı panelin moderatörlüğünü Özlem Yalım Özkaraoğlu üstlenecek.

Güncel kent, mimarlık, tasarım sorunları ve alternatif çözümleri konu alacak YAKLAŞ konuşma serileri, hem profesyonel, hem de akademik çevreyi bir araya getirecek paneller şeklinde gerçekleşmeye devam edecek.

*Katılım için 13 Eylül 2013 Cuma saat 18:00’e kadar [email protected] adresine LCV yapmanız gerekmektedir.

www.framedergisi.com
www.tasarimvakfi.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir