Close

17/11/2014

İspanya’nın ünlü tasarım firmaları 10-12 Aralık’ta İstanbul’da!

PLSSpainDesign10-12 Aralık 2014 tarihleri arasında, İstanbul´da, “İspanya´dan Türkiye´ye Tasarım” etkinliği gerçekleştirilecek.

Bu sene üçüncü kez düzenlenen etkinlik, İspanya Ticaret ve Yatırım Ajansı (ICEX) ile İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği İstanbul Ofisi iş birliği sayesinde hayata geçecek. Etkinlik, katılımcı Türk firmalarına; endüstriyel, ürün, kurumsal kimlik tasarımları ile yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı konularında faaliyet gösteren, İspanya`nın önde gelen ödüllü firmaları ile yakından tanışma ve iş birliği fırsatları sunmayı hedefliyor.

PLDSpain2Etkinlik için İstanbul’a gelecek olan firmalar 3 gün boyunca Türk şirketlerini ofislerinde ziyaret ederek ikili görüşmeler gerçekleştirecekler. Etkinliğin açılış gününde Hilton İstanbul Bosphorus’da gerçekleşecek firma sunumları sonrasında ise İspanya Büyükelçisi Rafael Mendívil Peydro, bir kokteyl düzenleyecek.

2012 ve 2014 yıllarında Delta Tasarım Ödülü’ne layık görülen, Barcelona merkezli Crous Calogero SCP bu yıl etkinlik için İstanbul’da olacak firmalardan biri. Francesc Crous ve Alessandro Calogero tarafından kurulan tasarım ofisi, endüstriyel ve ürün tasarımı konusunda esprili yaklaşımı ile öne çıkan bir firma. Aydınlatma, obje, banyo ve dış mekân mobilyaları gibi ürünlerin tasarımını yapıyor. Firma, aynı zamanda üniversitelerin tasarım bölümlerinde seminer ve eğitimler veriyor.

PLDSpain3Endüstriyel tasarım alanında geniş bir yelpazede hizmet veren Magma Design, S.L firması da 10-12 Aralık’ta İstanbul’da olacak. Ambalaj, ulaşım araçları, ofis-ev mobilyaları, fuar mimarisi, vitrifiye, sinyalizasyon, ev ve tüketici elektroniği gibi ürünlerin tasarımını yapan firma aynı zamanda yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı yapıyor. Firmanın özellikle “ambalaj tasarımı” alanında pek çok ödüllü çalışması bulunuyor.

Bu yıl etkinlik için İstanbul’a gelecek önemli tasarım firmalarından biri olan Mormedi, S.A. ise Red Dot, IF, Good Design, IDSA gibi pek çok dünyaca ünlü prestijli ödülün sahibi. Endüstriyel, yenilikçi ürün ve kurumsal kimlik tasarımları konusunda faaliyet gösteren Mormedi, S.A., ulaşım araçları, beyaz eşya, kurumsal ofis, mağaza tasarımı tüketici elektroniği gibi ürünlerin tasarımında öne çıkıyor.

PLDSpain4Ürün ve yenilikçi ürün tasarımı konusunda faaliyet gösteren, etkinlik için İstanbul’a gelecek bir başka firma ise Stimulo Design, S.L. Pek çok ödüllü çalışması bulunan firma 2014 yılında, Arzum için yaptığı Okka kahve makinesi ile “Red Dot Tasarım Ödülü” aldı. İç-dış mekân ve sokak aydınlatması, küçük ev aletleri, sağlık ekipmanları gibi ürünlerin tasarımını yapan firma, yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı da yapıyor.

Etkinliğin ağırlayacağı bir başka firma da Tíscar Design, S.L. Firma kurucusu Carlos Tíscar, aynı zamanda Valencia Tasarımcılar Derneği’nin başkanı. Dünya çapında çok sayıda bienal ve tasarım haftasına katılan firma, endüstriyel ve ürün tasarımı konularında faaliyet gösteriyor. Firmanın ödülleri arasında, Neocon Inovasyon ve Delta Tasarım ödülleri bulunuyor. Tíscar Design, S.L. ağırlıklı olarak çocuk ürünleri, ev, ofis ve banyo mobilyaları, ev gereçleri, endüstriyel mutfak aletleri gibi ürünlerin tasarımını yapıyor.

Tasarımcılarla bire bir görüşebilme ve etkinliğe ön kayıt yaptırmak için İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği’nin e-mail adresinden ([email protected]) başvuruda bulunabilirsiniz.

Kayıt için:
E. Gizem Meral/ İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği
Tel: 0212 296 61 61 Dahili: 118 -119-121
Faks: 0212 296 88 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir