Close

28/08/2019

The Lighting Practice, Empire State binasının gözlemevi deneyiminin yeni müze kısmını aydınlatıyor

Empire State binası, konuklarını, binanın yapımından günümüzdeki bilinen ikonik varlığına doğru bir yolculuğa çıkaran 929 metrekarelik yeni bir müze açtı.

The Lighting Practice (TLP); Empire State Binası’nın ikinci kattaki yeni müzesinin aydınlatma tasarımı konsepti ve uygulaması için Empire State Realty Trust, JLL, THINC, Corgan, Syska Hennessy Group, Skanska Building, Fred Geller Electric, Kubik Maltbie, Intersection, Diversified ve proje ekibinin geri kalanıyla yakın bir çalışma yürüttü. 

TLP; ışığı kullanarak sergilenen unsurlara can veren, ziyaretçilerin dikkatini çeken ve deneyimleri boyunca onlara rehberlik eden görsel bir kompozisyon oluşturdu. Projedeki tüm aydınlatma armatürleri, karbon ayak izi azaltılmış net bir görsellik sağlayan yüksek verimli ve optik hassasiyetli LED ışık kaynaklarına sahip. 

Bir fiber optik ağ üzerinden diğer katlara bağlanan müze aydınlatma sisteminin, binanın kule aydınlatmasına eşit düzeyde karmaşık bir programlaması var. 10 galeri alanı ise ayrı ayrı kontrol ediliyor. Değişen aydınlatma yoğunluğu, her bir kapsayıcı ve etkileşimli sergi unsuru boyunca kişinin deneyimini desteklemek için alanlara göre ayrı ayrı ayarlanıyor. Başkan Al Borden, FIALD, CLD liderliğindeki TLP ekibinde Başkan Yardımcısı Jonathan Hoyle ve İkinci Aydınlatma Tasarımcısı Chris Hallenbeck bulunuyor.

TLP Başkan Yardımcısı Jonathan Hoyle da açılışa katılanlar arasındaydı. Jon, “Projede üç yıldan fazla bir süre boyunca çalıştıktan sonra, basın açılışının bir parçası olmak ve insanların, yaratımına katkıda bulunduğumuz bu deneyimle etkileşime geçmelerini  izlemek heyecan vericiydi,” diyor. “Tasarım ve yapım sırasında ekibin çalışması bu işe yeni bir can verdi.”

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/the-lighting-practice-illuminates-empire-state-buildings-brand-new-museum-part-of-the-new-observatory-experience/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir