Close

15/03/2013

“TD Elektronik Aydınlatıyor” Semineri Wow Hotels & Convention Center’da Gerçekleşti

IMG_0724

TD Elektronik A.Ş’nin düzenlediği “ TD Elektronik Aydınlatıyor” semineri, Wow Hotels & Convention Center’da gerçekleşti. Seminerde; LED Bazlı Aydınlatma tasarımına ilişkin “LED + Optik + Sürücü+ Ölçüm” başlıkları altında firma tanıtımları ve eğitimler yer aldı.

Açılış konuşmasını, TD Elektroniğin Yönetim Kuruluna ocak ayında katılan Ali Sevin’in yaptığı seminerde; açılış sunumunu yapan TD Elektronik Ürün Yöneticisi, İpek Aydın ise sunumunda TD Elektronik’in yeni servislerinden bahsetti.

Mavi LED’in mucidi Japon Nichia firmasının Avrupa Başkanı Hideki Kaneguchi ise, Nichia LED’in rakiplerine göre farklı olan yönlerinden bahsetti.

Tayvan merkezli LEDLINK firması Başkan Yardımcısı James Tsai, uygulamaya göre optik tasarımının yapılması gerektiğine değindiği sunumunda seçilen LED’in doğruluğu kadar tasarlanan optiğin de büyük önemi olduğuna vurguladı.

ROAL Satış Müdürü Fabio Lucani ise, akıllı ve verimli LED sürücüler ile daha akıllı, verimli, hedefe yönelik uygulamalar yapılacağını açıkladığı sunumunda; gücün çoğunun LED sürücü tarafından harcandığına değindi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Utlu’nun, İAÜ LED Laboratuarı tanıtımını yaptığı sunumunda Utlu, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Doç. Dr. Zafer Utlu ve TD Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Canberk Tonguç ise laboratuarın, öncelikle aydınlatma armatürü üreticilerine hizmet vereceğini açıkladı.

Laboratuarda, optik ölçümler, aydınlık düzeyi ölçümleri ve TS EN-60598-2 standardı dâhilindeki ısıya karşı dayanım testleri, suya ve toza karsı dayanım testleri ve elektriksel testlerin yapıldığı açıklandı.

Seminer bitiminde, katılımcılara Nichia LED’leri daha yakından görmek ve ışığının kalitesini daha iyi anlamak için özel üretilen Demobox’lar dağıtıldı.

Seminerdeki tüm sunumlara www.tdelektronik.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir