Close

27/02/2015

Pelsan Aydınlatma LED Semineri Marriott Hotel Asia’da gerçekleşti

Pelsan1
Pelsan Aydınlatma, 2014 yılı Haziran ayında başladığı LED Aydınlatma Seminerleri’ne 2015 yılında da devam ediyor. “İl Türkiye” projesi kapsamında düzenlenen LED Seminerleri serisinin İstanbul Anadolu yakası ayağı, geçtiğimiz günlerde Marriott Hotel Asia’da yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Pelsan Aydınlatma pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yurdem Göğüş Çoruhlu, geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen LED teknolojisinin aydınlatma sektöründe bir milat olarak kabul edildiğini söyledi. Çoruhlu, bu süreçte şirket bünyesinde yapmış oldukları yatırım ve yenilikleri ziyaretçileri ile paylaşmak üzere yola çıktıklarının altını çizdi.

Pelsan2Seminer, satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Göğüş’ ün sunumuyla devam etti. Göğüş sunumunda, büyüyen aydınlatma pazarını, enerji verimliliği konusunda Türkiye’ nin son durumunu, değişen akıllı ev konseptlerini değerlendirdi. Şirket olarak 2013 ve 2014 yılı boyunca yapmış oldukları çalışmaları ziyaretçileri ile paylaşan Göğüş, ışık kaynakları ile birlikte Pelsan’ın da değişim sürecinde olduğunu söyledi. Göğüş ayrıca, bu değişim sürecinde yaptıkları bilimsel çalışmalara, LED teknolojisi ile ortaya çıkan aydınlatma ve elektrik entegrasyonuna, TÜBİTAK ile gerçekleştirdikleri LED’ li yol ve cadde aydınlatma armatürü projelerine de değindi.

Pelsan Aydınlatma LED Ar-Ge Müdürü Bülent Şener’ in sunumuyla ilerleyen seminerde, LED ışık kaynağı, verimlilik, kısalan amortisman süreleri, yüksek renksel geriverim üzerinde duruldu. Pelsan Aydınlatma’nın LED’li ürünlerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı seminer boyunca yapılan proje örnekleri ve ürün demolarına yer verildikten sonra; program akşam yemeği ile son buldu.

http://www.pelsan.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir