Close

06/04/2012

Pelsan Aydınlatma’da Ödül Gecesi

 

Pelsan Aydınlatma, şirketin hedef ve stratejilerini destekleyen başarı ve davranışlarından dolayı çalışanlarını ödüllendirdi. Şirkete bağlılığı ve motivasyonu arttırmayı hedefleyerek oluşturulan Pelsan Ödül ve Öneri Sistemini geçen yıldan itibaren uygulamaya koyan Pelsan İnsan Kaynakları bölümü yola, “işi yapan o işi en iyi bilendir” sloganı ile çıktı. Sürekli iyileştirme anlayışı ile yürütülen bu sistem, çalışanları kendi yaptıkları işlerin uzmanı olarak gördü. Sistem, öte yandan iyileştirme adımları için çalışanların önerilerini değerlendirmeyi ve şirkete sağlayacakları her türlü katkıyı objektif, açık ve adil bir yöntemle ödüllendirilmeyi hedefledi.

1 aylık bir zaman diliminde çalışanların ve yönetimin aday gösterdiği başarılı proje ve sahipleri yedi kategori altında değerlendirildi. Bu sürenin sonunda ise ödüller, değerlendirme kurulu tarafından belirlenen sahiplerini buldu. Gecede; Müşteri Memnuniyeti Yaratanlar ödülü, En iyi Proje ödülü, Yılın DÖF Ödülü, Yılın Ekibi Ödülü, Ürün Geliştirme Ödülü ve Reşit Göğüş Özel Ödülü gibi kategorilerin yanı sıra Pelsan Aydınlatma’da 5, 10, 15, 20 ve 25 yılını dolduran çalışanlara da berat ödülleri verildi.

Atakent Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninin açılış konuşmasını Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Göğüş yaptı. Göğüş konuşmasında; Pelsan Aydınlatma’nın 30. yılına sürekli artan bir başarı grafiği ile gelmelerinin ardında çalışanlarının, müşterilerinin ve tedarikçilerinin payı olduğunu söyledi. Ayrıca Pelsan Aydınlatma’nın ikinci 30 yıla genç bir ekiple girdiğini ve bu ekibin başında Pelsan’ın ikinci neslinin olması ile yollarının daha da açık olduğunu vurguladı. 2 yıldır yürüttükleri değişim yönetimi sürecinden bahseden Göğüş, hedef odaklı ve proje yönetimi kapsamlı çalışarak kurumsallaşma yolunda büyük adımlar attıklarını belirtti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir