Close

03/02/2017

Yılın Firması Anketi’nde birinci “Pelsan”

2016 yılının Aydınlatma Firması, Aydınlatma Portalı tarafından düzenlenen bir anket ile belirlendi. Yılın Aydınlatma Firması Anketi 9 Kasım 2016’da başladı ve 11 Aralık 2016 tarihinde sonuçlandı. Pelsan Aydınlatma “Yılın Aydınlatma Firması Anketi” ni 1. sırada tamamladı.

Daha önce pek çok sektör için yapılan Yılın Firması Anketi, aydınlatma sektörü için ilk kez düzenlendi. Bir ay süren ankette 41 aydınlatma firması yarıştı, toplamda 20.000’ in üzerinde oy kullanıldı.

Ankette birinci sırada yer alan Pelsan Aydınlatma firması, için geçtiğimiz yıl oldukça yoğun geçti. Firma 2016 yılı içerisinde Ar-Ge departmanında, bünyesindeki mühendislerle birlikte, yeni ürünler tasarladı. Tüm ürün gruplarında LED ürün gamını tamamladı, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiş Aydınlatma Laboratuvarı’nın kapsamını genişletti. DIALux ile imzaladığı anlaşma ile DIALux eklenti yazılımını (plug-in) devreye aldı. Aşkabat Havalimanı, Tanzanya Kilimanjaro Havaalanı, Ağaoğlu Maslak 1453, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gibi önemli aydınlatma projelerini tamamladı. Almanya’ dan Fildişi Sahilleri’ ne kadar tüm dünyada 65 ülkeye ihracat yaptı. Ayrıca Pelsan’ın sosyal sorumluluk projelerinden “Eğitime Destek” projesiyle öğrencilere yatırım yapıldı. Firma 2016 yılı içerisinde yurt içi ve yurt dışında toplam 15 fuara katıldı. Tüm bunların dışında geçtiğimiz sene içerisinde 30.000 m2 kapalı alanı ve 26.500 m2 açık alanı ile inşa edilmiş yeni fabrikasını da tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir