Close

12/05/2015

Luminus’un Türkiye Distribütörü İlker Elektronik

IlkerElektronikİlker Elektronik, yüksek performanslı LED aydınlatma ürünleri konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden Luminus firmasının Türkiye distribütörü oldu.

Bir Amerikan firması olan Luminus, İlker Elektronik ile Chip On Board LED, Mid-power LED ve Cube ürünlerinin satış-pazarlamasını içeren bir sözleşme imzaladı. Böylelikle Luminus LED Aydınlatma ürünleri distribütörü olan İlker Elektronik, Türkiye’de Luminus’a ait tüm LED aydınlatma çözümlerini pazarlayabilecek.

İlker Elektronik Genel Müdürü İlker Aracıkan, Türkiye ve çevre ülkelerdeki deneyimli çözüm ortaklarıyla birlikte başarıyla gerçekleştirdikleri pek çok aydınlatma projesi olduğunu vurgulayarak konuyla ilgili şöyle konuştu: “Luminus ile iş birliğimiz, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu ürün yelpazesini sunmamıza imkân sağlayacak.”

Luminus’un 2013 senesinde San’an Grup ile birleşmesi ile birlikte daha da güçlendiğini de söyleyen Aracıkan, şöyle devam etti: “Sanan Grup ile birleşmesi Luminus’un dünya çapında bir marka olmasını sağladı. Böylece, Massachusetts Institute of Technology (MIT) den ortaya çıkan teknolojiyi Silikon Vadisi’nden çıkan buluşlarla birleştiren Luminus, San’an grup birlikteliği ile dünya aydınlatma pazarı için gelişmiş, bol çeşitli LED çözümleri sunmaya başladı.”

Luminus, yüksek güç ve lümen değerlerine sahip COB LED çözümleri sunuyor. Bunun dışında, 2016, 3014, 3020 ve 3030 Mid-Power SMD LED çözümleri de bulunuyor. Homojen ışığın gerekli olduğu arkadan aydınlatma ürünlerinde kullanılan patentli, geniş açılı LED Cube ürünleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip. Firmanın tıbbi aydınlatma, sahne aydınlatması gibi özel aydınlatma çözümleri de mevcut. 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K, 6500K renk sıcaklığı opsiyonlarında; 300lm’den 25.000 lm’e kadar ışık akısı seçeneği sunan Luminus firmasına ait LED’ler, 85°C kasa sıcaklığında, 3000K renk sıcaklığında 129lm/W verimlilik sağlıyor. Yüksek renksel geri dönüş değerine sahip LED’ler de üretebilen Luminus kullanıcılarına 70CRI’dan 97 CRI değerine kadar seçenekler sunuyor. Patentli Sensus teknolojisi ile renkleri daha canlı gösteren ürün serisi de firmanın önemli ürünleri arasında yer alıyor.

http://www.ilker.com.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir