Close

08 May 2014

Apple mikro-LED teknolojisi Lux Vue’yü satın aldı

PLDAppleApple, düşük enerjili, mikro LED ekran üreticisi olan LuxVue’yu satın aldı. Yaptığı bu satın alma ile Apple, yakında yeni nesil mikro LED cihazlarını satışa çıkarabilir.

Apple sözcüleri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Apple zaman zaman küçük teknoloji şirketleri satın alıyor. Ancak genellikle planlarımız ya da amacımız hakkında konuşmuyoruz.”

LuxVue 2009’da kuruldu ve tüketici elektroniği için yeni nesil enerji verimli LED ekranlar üretiyor. LuxVue, ekranların parlaklığını yükseltirken cihazların pil ömrünü uzatmaya yardım edebilecek patentlere sahip. Mikro-LED teknolojisi iWatch gibi Apple’in küçük cihazlarında kullanılacak gibi gözüküyor. Çünkü küçük cihazlar takılabilen eşyalara, telefon ya da tabletlerden daha kolay uyum sağlıyor. Google Glass’lerin yeni versiyonlarının da bu mikro LED teknolojisini içereceği söyleniyor.

Haber Kaynağı: http://venturebeat.com/2014/05/02/apple-buys-luxvue/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *