Close

13 March 2014

10. RLC Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşti


Pelsan4Pelsan Aydınlatma’nın Altın Sponsor olduğu 10. RLC Günleri Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. IEEE Öğrenci Kulübü tarafından geleneksel olarak düzenlenen RLC günleri kapsamında Elektrik- Elektronik, Enerji, Otomasyon ve Aydınlatma konuları işlendi.

Pelsan6Etkinlikte Pelsan Aydınlatma, “Bir LED Aydınlatma Armatürü’ nün Tasarım Hikayesi” adlı sunumla  öğrenci ve akademisyenlerle buluştu. Yoğun katılım gösterilen sunumda LED’li bir yol aydınlatma armatürünün fikir aşamasından tasarımına, projelendirilip uygulanmasına kadar olan tüm safhaları anlatıldı. Fabrika ve üretim ortamının da dinleyiciler tarafından gözlemlenmesi sağlandı.

Pelsan1“Işık Kaynağı ve Aydınlatma Armatürü” konulu panelde ise Pelsan Aydınlatma ile birlikte ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi), Philips, Vestel gibi kuruluşların temsilcileri de yer aldı. Pelsan Aydınlatma Üretim Müdürü Muammer Kavak “Projeye Özgü Aydınlatma Armatürü Seçimi ve Tasarımı” adlı sunumunda, aydınlatma kriterleri, tasarım hedefleri, optik, ısıl, elektriksel tasarım, prototip süreci, ölçüm ve doğrulama, enjeksiyon kalıplama, seri üretim, uygulama ve projelendirme gibi konuları detaylı bir şekilde katılımcılarla paylaştı.

10. RLC Günleri’nin 3. gününde, 2013 yılında açılan “Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi”nde, Pelsan Aydınlatma mühendisleri, “Fonksiyonel Aydınlatmada Armatür Türleri” adlı sunumu gerçekleştirdiler. Bu sunum ile öğrencilerin temel kavramlar, armatürler, endüstriyel aydınlatma, yol-ofis aydınlatması ve acil aydınlatma armatürleri ile ilgili bilgi sahibi olmaları sağlandı.

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *