Close

13/11/2015

“RLC Günleri” sektör profesyonellerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor

RLCHer yıl farklı bir konuyla öğrencileri ve sektör profesyonellerini buluşturan RLC Günleri, Türkiye’de öğrenci, akademisyen ve firma iş birliğine önem veren bir köprü görevi görüyor.

YTU IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 11 yıldır düzenlenen RLC Günleri Etkinliği; sanayi, öğrenci ve akademisyenler arasındaki bu köprüyü kurmak ve öğrencilerin ileride çalışacakları sektör hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl 12. ‘si düzenlenecek olan etkinlik kapsamında 19 farklı üniversite ve 20 farklı bölümden toplamda 3381 katılımcının; 16 oturum, 4 panel, 2 eğitim,1 workshop ve 10 stant alanı ile karşılanıp şirketler, dernekler ve akademisyenlerle buluşmaları hedefleniyor. RLC Günleri’nde öncelikli hedef öğrencileri, profesyonel iş hayatına girmeden önce, alanlarında deneyimli kişilerle farklı platformlarda buluşturmak. Böylelikle elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma ve bilişim alanlarında yeni fikirlerin, yeni bakış açılarının ortaya çıkışına katkı sağlanması da amaçlanıyor.

RLC Günleri’nde; ABB, Mercedes-Benz, Arçelik, Bosch, Alstom, Amper, Anel Grup, Borusan, BSH, EAE, Eaton, Elektra, Emerson, Festo, Keban Mühendislik, Obo-Bettermann, Pelsan, Philips, Phoenix Contact, Schneider Electric, Tofaş, Vestel, Viko, Siemens gibi sektörün önde gelen firmaları etkinliğin dinamik yapısı içerisinde yerlerini alıyor. Bunun yanı sıra Enosad, ETMD, TESİD, Yılkoder gibi dernekler ve uluslararası düzeyde başarılı projelerde ismini duyurmuş akademisyenler de katılımcı olarak destek veriyor.

12. RLC Günleri konu başlıkları

Bu yıl gerçekleşecek etkinlik kapsamında mercek altına alınacak konu başlıkları ise şöyle:

  • Endüstri 4.0
  • Akıllı Ev Sistemleri
  • Güneş-Rüzgar Enerjisi
  • Yeni Nesil Robotlar
  • CV Hazırlama ve Kariyer
  • Elektrikli Araçlar
  • Nükleer Enerji
  • Satış Mühendisliği

www.facebook.com/rlcgunleri
www.twitter.com/rlcgunleri

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir