Close

04/03/2013

9.RLC Günleri Öğrenci Etkinliği

IMG_5506

Yıldız Teknik Üniversitesi  IEEE Öğrenci Kulübü nün en köklü etkinliklerinden biri olan RLC Günleri, Elektrik Sektörü’nde de en çok bilinen öğrenci etkinliği olma özelliğini taşır.

Bu yıl 9.su düzenlenen RLC Günleri, 20-21-22 Şubat tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesi’nde gerçekleşti. Etkinliklerde Elektrik Elektronik, Enerji, Otomasyon ve Aydınlatma konuları işlendi. RLC Günleri’nde, Pelsan Aydınlatma, Gümüş Sponsor olarak yer aldı.

19 Şubat Salı günü gerçekleşen oturumda Pelsan Aydınlatma‘nın “Bir Aydınlatma Armatürü’nün Hikayesi” adlı sunumu yer aldı. Bir yol aydınlatma armatürünün tüm evrelerin anlatıldığı sunum ile dinleyiciler, fabrika ve üretim ortamı hakkında bilgilendirildi.

20 Şubat Çarşamba günü gerçekleşen “Aydınlatma’nın Yakın Geleceği” konulu panele ise Pelsan Aydınlatma, AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği), ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) ve TEKFEN temsilcileri katıldı. Panelde, aydınlatmanın tarihçesi, aydınlatma teknolojileri, Türkiye ve dünyadaki aydınlatma pazarı ile ilgili detaylı bilgiler yer aldı. Pelsan Aydınlatma Ar-Ge Müdürü Bülent Şener ise LED armatür tasarımı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

9.RLC Günleri’nin 3.gününde İnsan Kaynakları Forumu gerçekleşti. Forumda ARÇELİK, Schneider Electric, ABB, TOYOTA ve Pelsan gibi firmalarının İnsan Kaynakları yöneticileri, aydınlatma sektörü ve kariyer olanakları konusunda öğrencilerin sorularını yanıtladı. Ayrıca bu oturumda, Pelsan’ın öğrenci, yeni mezun ve yüksek lisans öğrencileri için hazırladığı eğitim programı olan PMTP (Pelsan Management Trainee Program) lansmanı gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir