Close

17/01/2013

Uluslararası 8. İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi

istanbullight logo

Uluslararası 8.İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi NTSR Fuarcılık organizatörlüğünde, AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) ve ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) işbirliği ile 18-21 Nisan 2013 tarihleri arasında aydınlatma sektörünü bir araya getirecek.

Bulunduğu coğrafi konum itibariyle Doğu Avrupa ve Ortadoğu’dan katılımcıların da yer aldığı İstanbulLight Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, aydınlatma sektörü için önemli bir buluşma noktası.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9-10 nolu salonlarda gerçekleşecek olan fuara paralel olarak, Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) tarafından Ulusal Aydınlatma Kongresi de düzenlenecek. Kongrenin amacı, aydınlatma konusunda araştırma, tasarım, uygulama, üretim gibi değişik alanlarda çalışan akademisyen ve sektör temsilcilerini bir araya getirmek, karşılıklı bilgi, deneyim aktarımını sağlamak ve yeni gelişmeleri ortaya koyarak tartışmak. 9. Ulusal Aydınlatma Kongresi’nde ise genel konuların yanı sıra “Aydınlatmada Güncel Yaklaşımlar ve LED” konusunun ayrıntılı bir şekilde ele alınıp tartışılması hedefleniyor.

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’nin (AGİD) geçtiğimiz günlerde sadece AB ülkelerinin dahil olduğu Avrupa Aydınlatma Birliği (Lighting Europe) kurucu üyesi olması nedeniyle de fuara özellikle AB ülkelerinden geniş bir katılım olması düşünülüyor.

İstanbul Light Aydınlatma Teknolojileri Fuarı’na 2011 yılında 11 ülkeden 150 lider firma katılmıştı. 7.764 profesyonel sektör ilgilisinin ziyaret ettiği fuara, bu sene 15 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 10.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir