Close

03/02/2014

Pelsan Aydınlatma’dan 11. Ekonomi Semineri


PelsanlogoPelsan Aydınlatma’nın 2002 yılından beri çalışan ve paydaşlarını güncel, ekonomik, sektörel gelişmelerle ilgili bilgilendirmek amacıyla “Pelsan Ekonomi Seminerleri” düzenliyor.

11.’si düzenlenen bu yılki seminerde; İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkın, “2013 Yılının Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi ve 2014′ e Bakış” konulu sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi. Prof. Alkın’ın 2014′ de Türkiye ve dünya ekonomisindeki muhtemel gelişmeleri yorumladığı seminerde tüm katılımcılar; dolar, euro ve lira paritelerinin yıl içerisindeki seyri, yıl sonu enflasyon beklentisi, Türkiye Ekonomisi‘nin büyüme performansı, Türkiye imalat sanayinin Çin, Amerika ve Avrupa ile farklılıkları gibi konularda bilgi sahibi oldular.

Pelsan Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Göğüş seminerde katılımcılara seslenirken şöyle konuştu: “2014 yılında inşaatına başlayacağımız yeni fabrikamızla, Türk mühendis ve işçisinin Türkiye’de ürettiği ürünlerle, dünya markaları liginde ülkemizi temsil etme hedefimize bir adım daha yaklaştığımızı sizlerle paylaşmaktan büyük gurur duyuyorum.”

Seminer satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Göğüş’ ün sunumuyla devam etti. Göğüş sunumunda; üniversitelerle yaptıkları iş birliği projelerini, konvansiyonel ve LED AR-GE departmanlarının birbirinden nasıl ayrıldığını, TÜBİTAK ile birlikte yürüttükleri yeni ürün geliştirme projelerini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir