Close

26/08/2014

Pelsan Aydınlatma’dan LED Aydınlatma Seminerleri

Pelsan2Pelsan Aydınlatma, 2014 yılı Haziran ayında Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde düzenlemeye başladığı LED Aydınlatma Seminerleri’ nin dördüncüsünü 14 Ağustos 2014 tarihinde Ramada Plaza Antalya Oteli’nde gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı M. Reşit Göğüş, geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen “LED teknolojisinin” aydınlatma sektöründe bir milat olarak kabul edildiğini ifade etti. Göğüş, bu süreçte şirket bünyesinde yapmış oldukları yatırım ve yenilikleri ziyaretçileri ile paylaşmak üzere yola çıktıklarını anlattı.

Pelsan1
Seminer, pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yurdem Göğüş Çoruhlu‘ nun sunumuyla devam etti. Sunumda, büyüyen aydınlatma pazarı, enerji verimliliği konusunda Türkiye’ nin son durumu, değişen akıllı ev konseptleri değerlendirildi. Şirket olarak 2013 yılı ve 2014 yılının ilk yarısında yapmış oldukları çalışmaları ziyaretçileri ile paylaşan Çoruhlu, ışık kaynakları ile birlikte Pelsan’ ın da değişim sürecinde olduğuna ve bu değişim sürecinde yaptıkları bilimsel çalışmalara değindi. Çoruhlu, Pelsan olarak yaptıkları akredite laboratuar çalışmalarını, LED’ e özgü yaptıklaru ürün tasarımlarını, LED teknolojisi ile ortaya çıkan aydınlatma ve elektrik entegrasyonlarını, TÜBİTAK ile gerçekleştirdikleri LED’ li yol-cadde aydınlatma armatürü projelerini de anlattı.

Pelsan Aydınlatma LED Ar-Ge Müdürü Bülent Şener’ in “Pelsan ve LED” konulu sunumu ile devam eden seminerde, LED ışık kaynağı kullanımının sağlamış olduğu enerji tasarrufu, verimlilik, kısalan amortisman süreleri ve yüksek renk geriverimi üzerinde duruldu.

Pelsan Aydınlatma’ nın LED’li ürünlerinin detaylı bir şekilde anlatıldığı seminerde, yapılan proje örnekleri ve ürün gösterimlerine yer verildikten sonra program akşam yemeği ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir