Close

09/12/2016

Schréder ve Panasonic’ten Stratejik Ortaklık

Schréder ve Panasonic, akıllı şehirler oluşturmada çözümler sunmak üzere birlikte çalışmak için sözleşme imzaladılar. Stratejik ortaklık kurduklarını duyuran şirketler, kent halkı için cazip ortamlar yaratırken akıllı şehirler için gelişmiş çözüm portföyü oluşturacaklar.

İmzalanan sözleşme çerçevesinde her iki şirket, kasaba ve şehirlerin kolayca dijital çağa ayak uydurmasını sağlayacak, toplum için önemli faydalar oluşturacak çözümlerin geliştirilmesi üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Mevcut aydınlatma alt yapısını akıllı bir şehir ortamına dönüştürme vizyonunu paylaşan Panasonic firması ile güçlerini birleştiren Schréder, yepyeni inovasyon çözümleri sunacak. Panasonic’in sensör, kamera ve yazılım uygulamaları Schréder armatürlerine entegre edilecek. Böylece kasaba ve şehirlerin inovasyon çözümleri ile ilgili değerli bilgileri toplanacak. Akıllı yol ışıklarının birbiri ile bağlantılı ağı oluşturulacak, kent halkı tarafından trafik ve hava durumu izlenebilecek. Ayrıca gerçek zamanlı görüntü, ses ve internet sunulabilecek, duyuru veya reklamlar yayınlanabilecek, sürücüler mevcut park alanlarına yönlendirilebilecek ya da acil durumlarda kaçış yolları hakkında bilgi verilebilecek.

Schréder, uzun zamandır kasaba ve şehirlerin aydınlatma şebekelerini daha verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan LED teknolojisi ve kontrol sistemlerini içeren akıllı aydınlatma çözümleri sunuyor. Shuffle ile tek bir direk üzerinde ışık, kontrol sistemi, WiFi, güvenlik kameraları (CCTV), elektrikli araç şarj üniteleri ve diğer akıllı özellikleri rahatlıkla birbiri ile çalışır şekilde entegre edilebiliyor.

Çevre ile ilgili hedeflere ulaşmayı sağlayan akıllı şehirlerin, kent halkının yaşam kalitesini artırırken daha kalıcı bir şehir toplumu için kendilerini destekleyecek bir altyapı arayışı içinde olduklarını vurgulayan Schréder Grubu’nun CIO’su Nicolas Keutgen imzalanan anlaşmaya dair düşüncelerini şöyle ifade ediyor: “Bu ortaklık iki uluslararası teknoloji markasını bir araya getirerek, kasaba ve şehirlerin sadece enerji tasarrufu ile maliyetleri azaltmalarına olanak sağlayacak ve birbiri ile bağlantıda olan aydınlatma sistemleri sunacak. Aynı zamanda şehir ve kasaba halkının yaşamlarını iyileştirecek güvenli bir ortamı oluşturmak üzere, bu ekonomilere yeniden yatırım yapılmasını sağlayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir