Close

25/03/2020

Schréder, Sylvania ve Austube’u satın alıyor. Güncellendi: (Sylvania Türkiye açıklaması eklendi)

Schréder, Gerard Aydınlatma Grubu’nun (GLG) Avustralyalı iki aydınlatma bölümünü (Sylvania ve Austube) satın almak üzere anlaştığını açıkladı.

Merkezi Sydney’de bulunan Sylvania; yollar, tüneller, dekoratif aydınlatma, rekreasyonel sporlar ve akıllı aydınlatma çözümleri alanlarında uygulamalarıyla, dış mekân aydınlatma armatür üretimi yapan Avustralya’nın önde gelen dış mekân aydınlatma markalarından biri.

Aynı şekilde Sydney’de bulunan Austube da demiryolu, havaalanları ve ticari altyapı uygulamaları için iç mekân doğrusal aydınlatma çözümleri tasarlayıp üretiyor.

Bu birleşme, Schréder’in gelişiminde önemli bir dönüm noktası ve şirkete Avustralya’da daha güçlü bir pazar konumu sağlayacak.

Sylvania ve Austube, Schréder Avustralya için yeni bir üs olarak hizmet edecek ve her iki işletme de mevcut isim ve markalarıyla faaliyet göstermeye devam edecek. Mevcut Schréder Avustralya organizasyonu Sylvania’ya entegre edilecek.

Sylvania ve Austube’daki mevcut yönetim, birleşmeden sonra yerinde kalacak. Schréder, işletmeleri mevcut yapılarıyla yönetmeye devam ederken onlara inovasyon sinerjisi getirmeyi planlıyor.

“Sylvania ve Austube, Avustralya’da müşteri ilişkileri ve pazar konumları açısından Schréder’e fayda sağlayacak işletmeler.. Schréder’in ürün portföyü ile inovasyon hattı ve aydınlatma çözümleri konusundaki ortak tutkumuzla müşterilerimizi memnun edeceğiz,” diyor Schréder CEO’su Werner de Wolf. “Bu satın alma, Schréder’in ‘küresel erişime sahip yerel güç’ stratejisinin iyi bir örneği olacak.”

GLG CEO’su Les Patterson ise şunları ekliyor: “Schréder, Sylvania ve Austube için uzun vadede doğal bir yuva. İki işletmenin birçok ortak noktası var; uzun ve gurur duyulacak bir miras, inovasyona bağlılık ve kendi coğrafyalarında ve ürün segmentlerinde liderlik pozisyonları da buna dahil.”

Haber kaynağı: https://www.arc-magazine.com/schreder-acquires-sylvania-and-austube/

Konuyla ilgili Sylvania Türkiye’den aşağıdaki açıklama geldi:

“Schreder, Sylvania ve Austube’u satın alıyor.” haberi Çin menşeli Feilo Acoustics çatısı altında bulunan Macaristan merkezli Feilo Sylvania’nın sahibi olduğu Sylvania, Lumiance ve Concord markaları ile faaliyet gösteren Feilo Sylvania Türkiye şirketi ile hiç bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Sylvania Avustralya, Osram ve Sylvania arasında global bir satın alma antlaşmasından sonra kaynaklanan bölünmeden sonra oluşturulmuştur. Kuzey Amerika’da Osram himayesi altında Osram – Sylvania olarak devam etmiştir (Şu an lisans sadece Kuzey Amerika’da LEDvance şirketine aittir).

Bahsi geçen haberde Schreder şirketi, Gerard Lighting’den Sylvania markasının kullanım hakkını sadece Avustralya kıtasında satın almıştır. Feilo Sylvania’nin Kuzey Amerika ve  Avustralya’daki yapılar ile hiç bir bağlantısı yoktur. Feilo Sylvania Global’de Sylvania, Lumiance ve Concord’un markalarının sahibi olup, Orta-Latin Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya bölgelerinde kullanma hakkının tek sahibidir.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Feilo Sylvania TR Elektrik Ürünleri Tic. Ltd. Şti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir