Close

08/03/2011

OSRAM Siteco’yu satın alıyor

Aydınlatma dünyasının iki büyük markası OSRAM ve Siteco bir araya geliyor. Aydınlatma çözümleri ve teknolojilerinde Avrupa’nın önde gelen şirketlerinden Siteco Lighting, yaz aylarından itibaren artık Barclays Private Equity yerine, aydınlatma sektörünün lider firmalarından OSRAM ile birlikte anılacak.

Aydınlatma tasarımıyla uğraşıp da bu iki büyük firmayı bilmeyen sanıyoruz ki yoktur. Yine de genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse; bir Siemens kuruluşu olan OSRAM, dünyanın en büyük iki lamba üreticisinden biri. Ana merkezi Münih’te bulunan şirketin Türkiye’yi de içine alan, Latin Amerika, Orta Doğu Bölgesi (LAMEA) CEO’luğunu Erol Kırılmaz üstleniyor. Siteco ise aydınlatma teknolojisinde Avrupa çapında bir lider. Aydınlatma armatürlerini Almanya ve Çin’de üreten şirket, Avrupa’da 15 ’i aşkın satış-dağıtım şirketine ve tüm dünyayı kapsayan bir dağıtım ağına sahip.

OSRAM CEO’su Martin Goetzeler; “Siteco’yu satın alarak lider komponent üreticisi olarak sahip olduğumuz yetkinliğimizi, aydınlatma çözüm hizmetleri sektörüne de yaymayı hedefliyoruz. Bu yolla hem enerji tasarruflu geleneksel aydınlatma teknolojileri alanında, hem de özellikle en güçlü büyümeyi beklediğimiz LED bazlı aydınlatma armatürleri ve ışık sistemleri alanında büyüyeceğiz” diyor.

Siteco’nun imza attığı çok sayıdaki proje arasında Münih Allianz Arena Stadyumu, Madrid Barajas Havalimanı, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Ankara ve İzmir Havalimanı, Bursa Yeşil Türbe, Anadolu Hisarı, İzmir Karşıyaka Tünelleri, Karadeniz Otoyol Tünelleri, Saphire Tower, çok sayıda alışveriş merkezi, mağaza zincirleri ve dünyanın en yüksek binası olan Tayvan’daki Taipeh Kulesi bulunuyor.

Daha fazla bilgi için www.osram.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir