Close

27/06/2013

Koleksiyon Mobilya İzmit Mobesko Mağazası

Koleksiyon1Türkiye’nin en büyük mobilyacılar sitesinden biri olan İzmit Mobesko’da yer alan Koleksiyon Mobilya Mağazası geçtiğimiz aylarda açıldı. Daha önce Tarabya Kampüsü Showroom binası için yapılan geri ödeme ve tasarruf değerlerinden hareketle yeni açılan 4 katlı mağaza için projelendirme ve uygulama LED konsepti ile yapıldı.

Metin: Aysel Güzel
Fotoğraflar: Murat Yetkin

Projede DayLED Spot’lar enerji tavalarına monte edilmiş raylar üzerine yerleştirildi. 12x1W gücünde 350mA driver gücüne sahip ürünler 30 derece lensli ve ılık beyaz ışık renginde tercih edildi. Bu ürünlerle birlikte genel aydınlatma desteği sağlamak için polimer reflektörlü, geniş açılı DayLED Spot’lar kullanıldı. Böylece lensli ürünler sayesinde mağaza içerisinde gereken vurgu aydınlatması seviyesine ulaşılırken, geniş ve 60 derece açılı reflektörlü ürünler ile de genel aydınlatma oluşturulmuş oldu.

koleksiyon2

Mağaza genelinden farklı olarak merdiven boşluklarında Ring Sensör sıva üstü ürünler tercih edildi. Bu ürünlerin hareket algılanmadığı zamanda %5-10 dim edilmiş olarak bekliyor oluşu mağazanın diğer katlarına gerekli vurguyu ve yönlendirmeyi sağladı.

Koleksiyon3

Genel aydınlatma konsepti olarak dramatik bir aydınlatma etkisinin hâkim olduğu mağazada ürünlerin ve bölümlendirilmiş sergi alanlarının vurgulanması bu konsepti belirginleştirdi ve netleştirdi. İstenilen bu “bölümlendirilmiş alan” ve “teşhir alanlarına yönelik aydınlatma” etkisi, yüksek renksel geri verime sahip, yüksek verimli ve 50.000 saat ömürlü LED’lerin kullanıldığı DayLED Spot aygıtlar ile sağlandı. Kullanılan LED’lerin yüksek renksel geri verime sahip oluşu aydınlatmayı daha net, mağaza içerisindeki ürünleri ve renklerini daha canlı kıldı. Yine kullanılan LED’lerin özelliği olan yüksek verim ise, koyu renklerin önemli oranda yer aldığı mağazada istenilen aydınlık seviyesine daha az ürün ve enerji tüketimi ile ulaşılmasını sağladı.

Uygulanan ürünler: Lamp 83 Aydınlatma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir