Close

26 March 2009

Işığı Görmek

hoop_in_designDanimarka Tasarım Merkezi (Danish Design Center, DDC) 31 Ocak – 09 Ağustos 2009 tarihleri arasında heyecan verici bir sergiye ev sahipliği yapıyor. “See The Light” başlıklı sergide, sürdürülebilirlik ve kalite bakış açılarından bugün elimizde bulunan ışık kaynakları tanıtılırken gelecekte sunulabilecek alternatifler hakkında da bilgiler veriliyor.

Sergi, çeşitli ışık enstalasyonları ile ziyaretçilere; ışığın dünyasını keşfetme ve aydınlatma dünyasındaki son teknolojilerle interaktif bir ortamda bir araya gelme şansı sunuyor.

Akkor flamanlı lambaların yasaklanması ile aydınlatma dünyası bir değişim içinde. Akkor lambanın yerini alacak ışık kaynağı ne? Bu soru hala cevaplanmayı bekliyor. Bize alternatif olarak tüm ışık kaynaklarının çevreci duyarlılıklara sahip olması kaçınılmaz.

DDC’nin web sitesinde sergilenen ürünlerin genel bilgilerine ulaşmak ve konu ile ilgili uzman görüşlerine başvurmak mümkün.

Dikkatimizi çeken bir kaç örnek ise şöyle:

ninety_orgLuxo tarafından 1937’de pazara sunulmuş, akkor flamanlı lambaya göre 10 kat daha enerji tasarruflu lamba.

luxo.dk

 

 

parans_orgFiberoptik ile günışığını içeri alın.

parans.com

 

 

systemx_org

 

Farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek esnek flüoresan ışık.

rosslovegrove.com
gatewayjapan.dk


 

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *