Close

02/11/2017

IALD ve LUCI’den işbirliği

İki dernek daha iyi kentsel aydınlatma için biraya geliyor.

14 Ekim 2017’de, Uluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (IALD) ve LUCI (Uluslararası Kent Aydınlatma Birliği), Denver’daki IALD konferansı sırasında bir işbirliği anlaşması imzaladı. IALD Başkanı Victor Palacio ve LUCI Genel Müdürü Mark Burton-Page tarafından imzalanan anlaşmada, aydınlatma ve aydınlatma tasarımının önemine dikkat çekilirken iki derneğin bu anlamda ortak çalışmalar yapması öngörülüyor.

Aydınlatmanın mimari ve kentsel tasarımdaki önemli rolü ile ilgili farkındalığı artırmak için yapılacak iş birliği ve bu konudaki etkinliklerin de teşvik edileceği haberi oldukça sevindirici. Elbette bu imza tüm dünya genelindeki aydınlatma tasarımcıları arasında diyaloğun artırılmasına da katkı sağlayacak.

LUCI ve IALD arasında artan iş birliği aynı zamanda dünya genelindeki kentlerde daha iyi projelerin gerçekleştirilmesine imkan verecek. Zira kentsel aydınlatma, şehirler, endüstri, araştırmacılar ve aydınlatma tasarımcıları arasında çok taraflı, çok katmanlı bir iş birliğini gerektiriyor.

Haber kaynağı: http://www.architectmagazine.com/practice/iald-and-luci-sign-friendship-agreement_sutm_source=newsletter&utm_content=Brief&utm_medium=email&utm_campaign=AN_102317%20(1)&he=

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir