Close

03/08/2010

Aydınlatma uzmanları LUCI ile bir araya geliyor

LUCI, Charter on Urban Lighting projesini duyuruyor. 15 Eylül’de Paris’te gerçekleşecek olan basın toplantısı saat 11:00‘de başlayacak. Toplantı daha sonra kokteylle devam edecek.

Lighting Urban Community International nedir?

LUCI (Lighting Urban Community International) kentsel, ekonomik ve sosyal gelişim için aydınlatmayı özellikle geri dönüşüme ve tasarrufa odaklanarak temel araç olarak kullanan şehirleri ve aydınlatma profesyonellerini bir araya getiren dünyadaki uluslar arası tek ağ olma özelliğini taşıyor.

2002 yılında Lyon’da kurulan LUCI bugün 4 kıtada 60 ülkede yaklaşık 90’dan fazla üyeye sahip ayrıca uluslar arası şirketlerden, tasarımcılardan, mimarlardan ve bağımsız aydınlatma tasarımcılarından oluşan 30’a yakın kurul üyesi bulunuyor.

LUCI misyonunu şöyle tanımlıyor:

Kentler yeni enerji çözümleri bulmak zorunda. Çünkü kentler günden güne değişirken enerji krizlerini ve yeni kentsel ihtiyaçları beraberinde getiriyor. LUCI’nin hedefi kentlerin aydınlatma ve enerjiyle ilgili sorunlarına uygun proje ve planlarla çözümler bulmak.


LUCI’nin birincil hedefleri:

Aydınlatmanın kent gelişimden bir araç olarak kullanılması kent kimliğimi destekleyen teknik ve tasarımsal çözümler üretmek ve geri dönüşebilir kaynaklar sağlamak.

Bu başlıklar altında LUCI fikir, görüş, bilgi ve tabii teknik destek anlamında karşılıklı alışveriş yapmayı ve aydınlatma profesyonellerini etkileşime sokmayı amaçlıyor.

Daha fazla bilgi için : http://www.luciassociation.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir