Close

24/11/2017

IALD ve LIRC Güncellenmiş “Şartname Bütünlüğü Rehberi” (Guidelines for Specification Integrity) yayınladı.

IALD ve LIRC, “Şartname Bütünlüğü Rehberi”’nin 2017 Pilot versiyonunu yayınladı.

Bu yönergeler, yapılı çevre üretim sürecinde sürekli bir sorun olarak karşımıza çıkan zorluk için tasarlandı: Tasarlananın üretileceğinden nasıl emin olabiliriz?

Bu materyaller, farklı deneyim seviyelerindeki tüm tasarımcılarına, seçtiği malzeme için bir alternatif olmadığında veya tasarımını korumak için savaşırken yardımcı olacak hususlar.

Pilot edisyondaki kontrol listeleri, ipuçları ve referanslar, şartname özelliklerinin korunması için çeşitli yöntem ve teknikler anlatılıyor. Buna ek olarak, edisyon, bir inşaat projesinin ana safhalarını özetleyen bir bölüme sahip ve her aşamada bulunması muhtemel şartnamelere yönelik tehditler ve bu tehditleri gidermek için önerilen adımları da içeriyor.

Belgeyi olabildiğince kolay kullanımlı hale getirmek için tüm bağlantılar ve referanslar online olarak veriliyor ve indirilebiliyor. IALD ve LIRC, aynı zamanda bu materyallerin zamanla değişip gelişmesini amaçlıyor.

Pilot edisyon, geliştirmelerinin başlangıç ​​noktasını oluşturuyor. IALD üyesi olsun veya olmasın, tüm aydınlatma tasarımcıları, uygulamalarından ek denetim listeleri ve örnekler paylaşabilirler. İlave fikir ve öneriler için IALD Kamu Politikası danışmanı John Martin’e ([email protected]) mail atabilirsiniz.

Dosyayı incelemek ve indirmek için linke tıklayabilirsiniz: http://www.iald.org/getmedia/94ff9ecf-8631-4153-980f-5fbef193c56e/IALD-LIRC-Spec-Integrity-2017-Interactive

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir