Close

25 September 2014

Hareketle aktif hale geçen bir enstelasyon: Swing Time

PLDHamak1
Howler + Yoon
tarafından gerçekleştirilen, parıldayan hamak serilerinden oluşan “Swing Time”, 20 LED aydınlatmadan yapılmış hamaklardan oluşan geçici bir aydınlatma enstelasyonu.

PLDHamak2
“Swing Time”
(Salıncak Zamanı), Amerika’da Boston Kongre ve Sergi Merkezi ile D Caddesi arasında konumlandırılmış. Enstelasyon, insanlar sallandıkça parıldayarak interaktif bir etkileşime giren 20 dairesel hamaktan oluşuyor. Kullanılmadıklarında ise bu hamaklar; etrafı aydınlatan yumuşak beyaz bir ışık yayıyor.

PLDHamak3
Tamamen hareket halinde olduklarında hamakların LED ışıkları, içlerinde bulunan mikro kontrolcüler sayesinde, beyazdan mora dönüyor. Yetişkinler için tamamen yeniden yaratılan bu 2.7 dönümlük yeşil alan, aynı zamanda wi-fi ile de donatılmış. Mekân ayrıca, yetişkinler için bahçede toplarla oynanabilecek diğer eğlenceli aktivitelere de imkan sağlıyor.

“Swing Time” enstelasyonu Kasım ayına kadar gösterimde olacak.

PLDHamak6
Haber kaynağı:
http://inhabitat.com/swing-time-glowing-led-hammocks-change-color-when-you-move/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *