Close

29/05/2012

Guerrilla Lighting İstanbul – Vol 2

 

Guerrilla Lighting yeniden İstanbul’da!

PLD Türkiye organizasyonu, Vestel LED Aydınlatma sponsorluğunda düzenlenen Guerrilla Lighting İstanbul Vol2, 29 Eylül Cumartesi saat 20:00’de Tünel Meydanında gerçekleşti. İlki 2009 yılında Galata’da gerçekleşen Guerrilla Lighting İstanbul, PLD Türkiye girişimi ile ikinci kez İstanbul’a geldi.

Video:

Guerrilla Lighting İstanbul – Vol 2 from PLD Türkiye on Vimeo.

PLD Türkiye girişimi ile Türkiye’de 2009 yılında ilki gerçekleşen etkinlik ile ilgili tüm ayrıntıları ise şu linkte bulabilirsiniz:

https://pldturkiye.com/pld-turkiye-etkinlikleri/guerrilla-lighting-istanbul.html

Sosyal medya’da takip etmek için #glvol2

Facebook etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/414909011899636/

Ekip:

Koordinasyon: Emre Güneş, PLD Türkiye Editörü

Tasarım koordinasyon:

Faruk Uyan, Lidea : 2007 İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunu. Aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı ve doktora çalışmalarını da sürdürüyor. Profesyonel hayatına 2007 yılından beri aydınlatma tasarımı alanında devam ediyor.

Aydınlatma tasarımcıları:

Elif Karabulut, Planlux : İstanbul Ticaret Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. 2010 yılında Mimar M.Sinan Genim’in Mimarlık ofisinde başladığı profesyonel iş hayatı, Planlux Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı ofisinde devam ediyor.

Merve Dönmez, NA Light Style : 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Fiziği Programı’nda başladığı yüksek lisans eğitimine devam ediyor ve çalışmalarını, 2011 Mart ayından beri Nergiz Arifoğlu Lightstyle ekibiyle sürdürüyor.

Şebnem Gemalmaz, ZKLD Studio : 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede kentsel tasarım üzerine ilk master çalışmasını yaptıktan sonra İsveç Kraliyet Üniversitesi’nde Mimari Aydınlatma Tasarımı üzerine ikinci yüksek lisansını yaptı. 2009-2010 yılları arasında Stokholm Belediyesi Aydınlatma ve Trafik Departmanı için kentin gelecek aydınlatma master planı öncesinde analiz, konsept tasarım ve stratejileri içeren iki proje geliştirdi. 2010 yılından bu yana ZKLD Işık Tasarım Ofisi’nde aydınlatma tasarımcısı olarak çalışıyor ve Konsept Tasarım Departmanı’nın yönetimini yürütüyor.

Zeynep Kaban, Parça Proje : Bahçeşehir Üniversitesi’nden 2009 yılında mezun oldu. Eğitimi sırasında Atölye 2a takımında kısa ve uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. 2011 yılında Almanya Hochschule Wismar’da aydınlatma tasarımı masterını tamamlar iken; ACT Lighting Design, Belçika ofisinde (2010) staj yaptı. Şu sıralar kendi ofisi Parça Proje’yi açma telaşında olan Zeynep aynı zamanda ACT LD’nin Türkiye temsilcisi.

Proje Tarihçesi:

Guerilla Lighting etkinliği, BDP Lighting (İngiltere merkezli önemli bir aydınlatma tasarım ofisi) çalışanları tarafından Design Week, Light Festival gibi çeşitli sanat ve tasarım etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. BDP lighting çalışanları arasında çıkmış bir fikir, yine onlar tarafından ilk defa uygulanıyor. Daha sonrasında farklı şehirlerde bu etkinliği organize etmeye başlıyorlar.

    

Emre Güneş                              Faruk Uyan                               Elif Karabulut

    

Merve Dönmez                         Şebnem Gemalmaz                 Zeynep Kaban

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir