Close

17/04/2017

Planlux

PLANLUX, 2008 yılında İstanbul’da kurulmuş bağımsız aydınlatma tasarımı ve danışmanlığı hizmetleri veren bir tasarım ofisi.

Planlux tasarım ekibi, aydınlatma tasarımı konsept geliştirme ve uygulama teknikleri konusunda önemli deneyimlere sahip, amatör ruhla çalışan profesyonel aydınlatma tasarımcılarından oluşuyor. Planlux’ün aydınlatma tasarımcıları; çeşitli organizasyonlarda ve eğitim etkinliklerinde aydınlatma tasarımı mesleğinin gelişimi yararına katkıda bulunmuş, birçok yerel ve uluslararası mimari projede deneyim kazanmış kişiler.

Aydınlatma tasarımı proje süreçlerinin, mimari aydınlatma konsept oluşumundan devreye alım sürecine kadar, tüm aşamalarda aksamadan yürütülmesi firmanın önemli hedeflerinin başında geliyor. Ayrıca proje sürecinde güvenilir teknik dokümanların oluşturulması, saha çalışmalarında verimliliğin üst seviyeye çıkarılması da Planlux’ün hedefleri arasında. Bu doğrultuda Planlux müşterileri, ekipleri ve ilgili taraflarla bire bir ve kesintisiz bir ilişki kuruyor. Tüm bunların dışında Planlux, proje yönetimi ekiplerine, uygun maliyetli aydınlatma tasarımı projelerinin gereklerinin anlaşılması, uygun politikaların ve prosedürlerin oluşturulması konusunda da destek veriyor. Sürdürülebilirliği birincil ilkelerinden sayan Planlux ekibi, IALD Etik Uygulamalar Standartları’na ve PLDA Etik Kurallarına’na göre harekete ediyor.

Firmanın misyonu, bu çerçeve içerisinde mesleğin uluslararası etik standartlarını, en üst düzeyde teknik ve estetik yetkinliklerini sergilemek için kendi sınırlarını zorlamayı esas alıyor. Ayrıca yine bu misyon çerçevesinde Planlux; her türden mimari projede işverenleri ve ekipleri için mümkün olan en iyi aydınlatma tasarımı projesi deneyimini yaşatacak çözümler üretmeyi amaçlıyor.

Firmanın çalışma alanlarının içinde sosyalleşme bölümleri, ofisler, alışveriş merkezleri, eğlence ve spor tesisleri, kamuya açık alanlar, müzeler, galeriler, oteller, restoranlar, özel konutlar, bina cepheleri, eğitim kampüsleri, peyzaj alanları, tarihi binaların renovasyonları, bölgesel ölçekli aydınlatma master planları bulunuyor.

Planlux, bağımsız aydınlatma tasarımı hizmetleri, aydınlatma marka kimliği geliştirilmesi (LIDD), ürün tasarımı ve geliştirme hizmetleri de veriyor.

+90 216 327 37 77

[email protected]

www.planlux.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir