Close

05/04/2019

Dünyanın en geniş tuneable-white ön cephe aydınlatması görücüye çıktı

Dünyanın en geniş tuneable-white ön cephe aydınlatması Şanghay’daki ünlü Bund’da görücüye çıktı.

Rıhtım boyunca uzanan 1930’lardan kalma 40 tarihi binanın üzerindeki enstalasyon, aynı zamanda şimdiye kadar yapılan en büyük akıllı mimari aydınlatma uygulaması.

Şehir yöneticilerinin açıklamasında, bu mimari şaheserin klasik renk tonlarına vurgu yapılıyor.

Şanghay’ın önceden geleneksel aydınlatma ile ışıklandırılan bölgeleriyle karşılaştırıldığında, akıllı LED aydınlatmaya geçen şehirde yıllık aydınlatma maliyetinin yüzde 50 ilâ 70’i kadar tasarruf edilmesi bekleniyor.

Tarihi Şanghay Bund’un cephelerinin aydınlatma tasarımı bir dizi tasarımcı tarafından gerçekleştirildi.

Önceden bir İngiliz yerleşimi olan Bund’da İngiltere, Fransa, ABD, İtalya, Rusya, Almanya, Japonya, Hollanda ve Belçika’dan sayısız banka ve ticarethaneye ve aynı zamanda Rus ve İngiliz konsoloslukları, bir gazete binası, Şanghay Club ve Mason Kulübü’ne ev sahipliği yapan Huangpu Nehri kıyısında uzanan onlarca tarihi bina bulunuyor.

Proje katılanlar:

Aydınlatma tasarımı: Uno Lai Lighting Design, Fisher Marantz Stone, Tungsten-Studio Lighting Design, Shanghai Luoman Lighting Technologies Inc., Şanghay Landscape Lighting Management Institute, Shanghai Xian Dai Architectural Design (Group) Co.

Kullanılan ürünler: Signify’ın Interact Landmark sistemi, ColorKinetics ColorReach ve eW Reach, Philips UniFlood ve UniStrip LED armatürleri

Haber kaynağı: https://luxreview.com/article/2019/03/world-s-largest-tuneable-white-facade-lighting-unveiled

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir