Close

03/03/2011

Studio Lighting Design

Studio Lighting Design, Politecnico di Milano’da Mimari Aydınlatma Tasarımı ve Teknolojisi üzerine eğitimini tamamladıktan sonra bir süre ünlü İtalyan aydınlatma tasarımcısı Piero Castiglioni ile çalışan Duygu Çakır’ın Piero Castiglioni ile birlikte 2010 yılında kurduğu ışık tasarımı/mimari aydınlatma stüdyosudur.

Studio, aydınlatma tasarımının mimari tasarım sürecinin temel bir parçası olarak ele alınması gerektiğine inanır; ışığın, inşa edilen yapının/formun ayrılmaz bir parçası olduğu, mekan deneyimini destekleyen ve geliştiren ışık projeleri üretmeyi hedefler. Işıkla mekan duygusunu vurgulamak ve mimariyi yaşatmak için tasarım sürecinde
mimarlarla yakın temas halinde çalışır. Aydınlatma teknolojisindeki gelişmeleri yakından izleyerek projelerine uygular, gerektiğinde hazır sunulan çözüm ve elemanlarla yetinmeyerek sahaya özgü ürün ve sistem tasarımları yapar. Yaratıcılığı pragmatizm ile birleştirerek düşük enerji tüketimli, kurulum-­bakım­-işletim aşamalarında verimli aydınlatma çözümleri üretir.

Piero Castiglioni’nin 38 yıllık aydınlatma tasarımı tecrübesi dahilinde yaptığı projeler arasında Central St. Giles Complex Londra (mimar Renzo Piano), Roma Forum Açık Hava Arkeoloji Parkı, Barselona El Prat Havaalanı, Nola Interport Ticaret Merkezi İtalya (mimar Renzo Piano), Genova Colombiadi Kongre ve Kültür Merkezi (mimar Renzo Piano), St. Petersburg Spilled Blood Katedrali, Milano Galleria Vittorio Emanuele genel aydınlatması, Milano Corso Vittorio Emanuele kentsel aydınlatma projesi, Siena İtalya kentsel aydınlatma projesi, Centre Pompidou Çağdaş Sanat Müzesi Paris (mimar Renzo Piano), Musée d’Orsay Paris (mimar Gae Aulenti) gibi çok farklı nitelikte projeler yer almaktadır.

Studio Lighting Design, Türkiye ve çevre ülkelerde kamu binaları, ofis, müze, otel, konut, ticari yapılar ve kentsel tasarım projelerinde mimari aydınlatma tasarımı ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

+90 212 287 78 73

[email protected]

www.sldstudio.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir