Close

17 February 2020

DCL, Florida’daki Seminole Hard Rock Guitar Otel’in cephe aydınlatmasını gerçekleştirdi

137 metre yüksekliğindeki dünyanın ilk gitar şeklindeki oteli, DCL’nin özel yapım ön cepheye entegre ettiği bir video aydınlatma sistemi ile Hollywood, Florida’daki büyük açılışını gerçekleştirdi.

Seminole Hard Rock Otel ve Kumarhane, Klai Juba Wald Architecture & Interiors tarafından tasarlanan 34 katlı bir yapı. Tasarım, SACO tarafından sağlanan ve binayı sarmalayıp konturlu dış cepheye uyum sağlayan yaklaşık 9144 metre programlanabilir LED ile donatıldı.

Binanın üzerindeki dikey gitar telleri, kilometrelerce uzaktan görülebilen çatı ışık toplarıyla gece gökyüzüne uzanıyor ve bu da oteli deneyimsel bir merkez ve Güney Florida’nın aydınlatılmış mimari işareti haline getiriyor. 

Bu sağlam gösteri kontrol sistemi, 10.000 piksel genişliğindeki kanvasta, gerçek zamanlı Hard Rock tarzında sergilenen sese duyarlı animasyonları etkinleştirmek için Float4 tarafından Realmotion sunucular ve yaratıcı programlama kullanılarak geliştirildi.

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/dcl-light-the-facade-of-the-the-seminole-hard-rock-guitar-hotel-casino-in-florida/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *