Close

18/10/2017

Doğanın güzelliklerine bir de “morötesi” ışık altında bakın

Yaşadığımız dünyada sayamayacağınız kadar canlı güzellik yer alıyor. Bunları görmek için bazen yüksek kaliteli mikroskoplara hatta elektron mikroskoplarına ihtiyaç duyulurken, bazen sadece bir “morötesi” ışık kullanmak yeterli oluyor.

İşte bu dünyaya giriş yapan Kanada merkezli doğa, manzara ve makro fotoğrafçı Don Komarechka, morötesi ışık kullanarak bizim çıplak gözle göremediğimiz ilginç detayları gözler önüne seriyor.

Bu çekimleri UV ışık modifiyesi yapılmış –her flaş için 500 dolar tutan özel işlemler ve filtreler gerekli– üç farklı Yongnuo marka basit tepe flaş ile gerçekleştiren Komarechka, bu fotoğrafçılık alanında başarılı olmayı sürekli deneme yapılmasına dayandırıyor. Çünkü her çiçek ya da böcek morötesi ışık altında farklı sonuçlar ortaya çıkartıyor ve bunları görmek için çekim yapmaktan başka çok fazla çare bulunmuyor. Yaprakların, böceklerin ve hatta çiçeklerin aynı anda farklı sonuçlar ortaya çıkartabildiği morötesi makro fotoğrafçılığı, bazen olaylara farklı açılardan bakmak gerekir sözünü doğayla harmanlayarak karşımıza getiriyor.

Doğaya farklı bir gözden bakmak gerçekten nefes kesici görünüyor. Detayların dünyasına bu şekilde inmeyi başaran ve bunu olabilecek en etkileyici şekilde karşımıza getiren Don Komarechka’nın sayfada paylaştıklarımız haricindeki diğer tüm fotoğraflarına Flickr için buradan, Facebook içinse buradan ulaşabilirsiniz.

Haber kaynağı: http://www.log.com.tr/doganin-guzelliklerine-bir-de-morotesi-isik-altinda-bakin/galeri/5/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir