Close

13 November 2013

Yedikçe Işığı Artan Dondurmalar

Karanlıkta ışıldayan yemekler size bir çeşit bilim kurgu filmini çağrıştırabilir. Ancak bir İngiliz şirketi dondurmaların “ışıldamasını” sağlayarak rüyaları adeta gerçeğe dönüştürüyor.

“Lick Me, I’m Delicious” şirketi, ışıldayan dondurmalar geliştirdi. Dondurmanın içeriğindeki anahtar besin maddesi ise deniz anası proteini. Bu protein insan dilinin sıcaklığına tepki veriyor ve dondurma her yalandığında daha da parlak hale geliyor. Bir kepçe parıldayan dondurmanın fiyatı ise 225 dolar. Bu yüksek fiyata rağmen satışlar oldukça yüksek. Deniz anasının toksik etkilerinden kaynaklanan batma hissinden endişe edenleri ise şirket, hiçbir zarara uğramayacakları konusunda, temin ediyor.

Bu ışıldaya dondurmalar, şirketin ilginç olan ilk yaratımı değil. Onların değişik dondurma grupları arasında; kızarmış biftek, lamba ve nane, Çedar peyniri gibi çeşitler de bulunuyor.

Haber Kaynağı: http://abclocal.go.com/ktrk/story?section=news/bizarre&id=9321047

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *