Close

25 April 2017

Wave/Cave Enstalasyonu

New York temelli bir firma olan SHoP Architects tarafından düzenlenen Wave/Cave yani Dalga/Mağara enstalasyonu farklı çağlarda işaretlenmiş jeolojik zamanlar fikrini uyandırıyor. Çalışma, 3 seviyede 797 profil yaratmak için sır kaplamasız pişmiş toprak blokları kullanıyor. Böylelikle kaya tabakalaşmasını zihinlerde canlandırıyor.

PHT Lighting Design tarafından aydınlatma tasarımı gerçekleştirilen enstalasyon; malzemenin güzelliğini ve gözenekli özelliğini ortaya çıkarıyor. Çalışma ayrıca kompakt ve düzenli dış cephe ile şaşırtıcı derecede zengin bir süsleme ortaya koyan iç taraf arasında hacimsel bir oyun oluşturuyor.

Bu enstalasyon için L&L tarafından tedarik edilen 89 FLORI 1.0 projektörler, dış çevre ve iç katmanlar arasında konumlandırılıyor.

Projede seçilen dış aydınlatma armatürleri 15° optiklere, 2700K sıcak beyaz ışık rengine ve antratist kaplamaya sahip.

 

Projeye katılanlar:

Proje: SHoP Architects
İnşaat: NBK KERAMIK, METALSIGMA TUNESI+Arup, Cricursa, PHT Lighting Design
Işıklar: L&L Luce&Light

www.shoparc.com
www.phtlighting.com
www.lucelight.it

Haber kaynağı: http://www.illumni.co/wavecave-by-shop-architects-pht-lighting-design-and-lucelight/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *