Close

28/10/2019

Christopher Bauder ve Boris Divider’den ışık enstalasyonu; “Stalactite”

STALACTITE – light art installation by Christopher Bauder and Boris Divider from WHITEvoid on Vimeo.

Stalactite, 2018 Bright Brussels ışık festivali için ışık sanatçısı Christopher Bauder ve müzisyen Boris Divider tarafından yaratılan anıtsal bir enstalasyon. Ağ benzeri, kapsayıcı ışık enstalasyonu, karmaşık bir uzay kafes yapısında düzenlenmiş 360 RGB LED çubuklardan oluşuyor.

Sistem, ters piramit şeklinde. Işık çubuğu katmanları, karmaşık üç boyutlu şekiller ve ışık desenleri üreten titreşimli ışık animasyonları oluşturuyor. Işık animasyonları, bir elektronik müzik partisyonuyla doğrudan senkronize ediliyor.

Yapı, halkın üzerinde yüzüyor gibi duruyor. İzleyicileri meditatif görsel-işitsel dünyaya girmeye davet ediyor. Seyirciler Stalactite’ın altında toplanıyor ve böylelikle enstalasyonun bir parçası haline geliyor. Stalactite’ın insanları alıp götürdüğü görsel-işitsel yolculuk, herhangi bir zamanda girip çıkabilmeleri için sürekli bir döngüde süregiden sıralı, minimalist ve progresif bir yapıya sahip.

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/stalactite-light-art-installation-by-christopher-bauder-and-boris-divider/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir