Close

28 October 2019

Christopher Bauder ve Boris Divider’den ışık enstalasyonu; “Stalactite”

STALACTITE – light art installation by Christopher Bauder and Boris Divider from WHITEvoid on Vimeo.

Stalactite, 2018 Bright Brussels ışık festivali için ışık sanatçısı Christopher Bauder ve müzisyen Boris Divider tarafından yaratılan anıtsal bir enstalasyon. Ağ benzeri, kapsayıcı ışık enstalasyonu, karmaşık bir uzay kafes yapısında düzenlenmiş 360 RGB LED çubuklardan oluşuyor.

Sistem, ters piramit şeklinde. Işık çubuğu katmanları, karmaşık üç boyutlu şekiller ve ışık desenleri üreten titreşimli ışık animasyonları oluşturuyor. Işık animasyonları, bir elektronik müzik partisyonuyla doğrudan senkronize ediliyor.

Yapı, halkın üzerinde yüzüyor gibi duruyor. İzleyicileri meditatif görsel-işitsel dünyaya girmeye davet ediyor. Seyirciler Stalactite’ın altında toplanıyor ve böylelikle enstalasyonun bir parçası haline geliyor. Stalactite’ın insanları alıp götürdüğü görsel-işitsel yolculuk, herhangi bir zamanda girip çıkabilmeleri için sürekli bir döngüde süregiden sıralı, minimalist ve progresif bir yapıya sahip.

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/stalactite-light-art-installation-by-christopher-bauder-and-boris-divider/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *