Close

22/04/2019

Todd Bracher ve Studio TheGreenEyl’dan “Bodies in Motion”

16 hareketli lamba, derinlik kamerası, bilgisayar, özel yazılım; 20 m x 12 m x 5 m

Bodies in Motion, Milano Tasarım Haftası 2019’da Humanscale için Todd Bracher ve Studio TheGreenEyl tarafından yaratılan kapsamlı bir ışık enstalasyonu.

Çalışma, insan faktörü ve doğal ergonomi öncüleri olarak Humanscale’in tarihinden ilham alıyor ve mobilya tasarımına bilimsel bir yaklaşım getiriyor. Benzeri bir etkilenim 1973’te araştırmacı psikofizikçi Gunnar Johansson’un, hareketi vurgulamak üzere insan bedeninin belirli noktalarına ışıklar yerleştirmesiydi.

Milano’daki Ventura Centrale’nin deposuna konumlandırılan bu eser, ziyaretçilerin hareketlerine tepki veren ışıklardan oluşan insan bedeninin minimal bir simgesi olma özelliğini taşıyor.

Ziyaretçilerin bedenleri taranırken on beş motorize lamba, on beş metre uzaklıktaki bir ekrana yoğun bir şekilde odaklanmış beyaz ışık huzmeleri yansıtıyor. Ekrandaki ışık noktaları baş, omuzlar, dirsekler, eller, göğüs kemiği, kalça, dizler veya ayaklar da dahil olmak üzere kişinin bedeninin belirli noktalarına denk düşüyor. Etkileşim yaratan her bir kişi, birbiriyle sıkı sıkıya senkronize olan belirli bir görsel ve ses deneyimini tetiklemiş oluyor.

Müşteri: Humanscale

Konsept ve tasarım: Todd Bracher ve Studio TheGreenEyl

Teknik yönetim: Andreas Schmelas

Ses tasarımı: Marian Mentrup

Video: Maco Film Venedik

Fotoğraf: David Zanardi

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting/bodies-in-motion-by-todd-bracher-studio-thegreeneyl/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir