Close

25/11/2019

Londra’daki Mercer Caddesi Geçidi’nin aydınlatması Studio 29 tarafından tasarlandı

Longmartin Properties, Londra’daki Covent Garden’ın göbeğinde yer alan St. Martin’s Courtyard yenileme projesinin Mercer Caddesi Geçidi bölümünü yeniden açtı.

Studio 29’un aydınlatma tasarımı, ışık ve gölgenin başrolü oynadığı St. Martin’s Courtyard’a cazip ve etkileşimli bir giriş oluşturmayı amaçlıyor.

“İnsanlar Mercer Caddesi Geçidi’ne girdiklerinde, onları başlarının üzerinde çiçekten bir gölgelikle bir yaz gününe göndermek istiyoruz. Deneyimin ilgi çekici ve eğlenceli olmasını hedefliyoruz. Özenle yerleştirilen ışıklar tavandaki delikli yaprakların arasından parlayarak aşağıdaki zeminde benekli bir ışık efekti yaratıyor. İnsanlar yürürken renk karıştırma ışığının kullanılması, etkileşimli bir unsur sağlayan renkli gölgeler oluşturdukları anlamına geliyor.”- Margareth Sunjoto, Aydınlatma Tasarımcısı

Alanı dinamik ve daha büyüleyici kılmak için, Studio 29, aydınlatmayı, günün farklı zamanlarını ve insanların enerji ve aktivite seviyelerini yansıtacak şekilde programladı.

Programlar, gündüzleri canlı renklere sahip bir ışık kombinasyonunu, akşamları ise rahatlatıcı bir ortam yaratan daha fazla analojik ışık tonunu içeriyor. Bir şaşırtmaca olarak, her beş dakikada bir, izleyiciye, tüm geçit boyunca uzanan göz kamaştırıcı bir dizi dinamik renkli ve parlak ışık veren bir ışık gösterisi sunuluyor.

Projeye katılanlar:

Aydınlatma tasarımı: Studio 29 Lighting

Müşteri: Longmartin Properties

Mimari: Briemlow McSweeney Architects

Ana yüklenici: Nicholas Stephens

Aydınlatma yüklenicisi: The Light Lab

Fotoğraflar: Studio 29 Arşiv

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/studio-29-lights-mercer-street-passageway-london/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir