Close

02 July 2019

Sidney için Ramus enstalasyonu

Ramus, kısmen ışık, kısmen su, kısmen interaktif sanat galerisi olan türünün ilk kalıcı kapsayıcı deneyimini henüz tamamladı.

Bu kapsayıcı deneyim, merkezdeki 25 metrelik 8k çözünürlükte etkileşimli dijital tuvalden kaynaklanıyor. İnsan ritmine göre ayarlanan tuval, yerel ve uluslararası sanatçılar, animatörler ve sinematografların dijital sanat eserleriyle Sydney’in ışık ve hareketini ortaya koyuyor.

Dijital kanvasın entegre bir uzantısı olarak, değişen ışık görüntüleri mekânın tavan, duvar ve su unsurlarından akarak görsel içeriği kanvasın ötesinde iki katlı fuayeye yayıyor. 13 metre uzunluğundaki silindirik, programlanabilir düşen su şeklindeki bu sanat eseri, benzersiz formlarda kademelenerek ışık, lazer ve projeksiyonlar için zarifçe hareket eden bir kanvas haline geliyor.

Haber kaynağı: https://illumni.co/lighting-design/ramus-immersive-installation-for-the-star-sydney/

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *