Close

04/07/2017

VI. PLDC kapsamında Social Lightscapes Atölye Çalışması

Configuring Light (London School of Economics); 1-4 Kasım 2017 tarihlerinde Paris’te gerçekleşecek Profesyonel Aydınlatma Tasarımı Kongresi (PLDC) ve iGuzzini ile olan iş ortaklığı, aynı zamanda Ville de Paris ve ACE ile iş birliği kapsamında önemli bir duyuruda bulunuyor. Configuring Light; aydınlatma profesyonellerini; Social Lightscapes (Sosyal Işık Manzaraları) atölye serilerinin final etkinliğine başvurmaları için davet ediyor. Bu etkinlik PLDC’nin tarihlerinden hemen önce 27-30 Ekim, 2017 tarihlerinde Place des Fêtes’te gerçekleşecek. Dört gün boyunca sürecek etkinlik , Place des Fêtes’te sürekli pratik katılım ve iGuzzini’nin aydınlatma ekipmanlarının kullanıldığı tasarım aktivitelerini içerecek.

Atölye çalışması LSE ve Kings College’dan özellikle ışık ve kentsel alan konularında uzmanlaşmış sosyologlar tarafından yönetilecek. Sosyologların dışında çalışmayı yönetecek diğer bir grup ise sosyal ve toplumsal projelerde derinlikli bilgi ve deneyime sahip olan aydınlatma tasarımcıları olacak. Katılımcılar, insan ve toplum açısından zengin sosyal anlayışa sahip olarak aydınlatma stratejileri geliştirebilecekler.

Social Lightscapes atölye serileri aydınlatma tasarımı ve planlaması alanında sosyal araştırma becerilerini ve farkındalığı geliştirmeyi hedefliyor. Atölye çalışmaları katılımcılara “tasarımda sosyal araştırma ve pratik yaklaşım”, “gerçek bir kentsel alanda tasarım” gibi konularda rehberlik ediyor. Tasarımcılara kendilerinin de dahil olduğu sosyal alanlarda yapılandırılmış bir anlayış geliştirmelerine yardımcı oluyor. Social Lightscapes atölye serilerinin organizatörleri; kendi profesyonel deneyimlerine sosyal yaklaşımları daha derin ve yaratıcı bir anlayışla katmak isteyen ışık tasarımcılarının, planlayıcılarının, mimarların, ayrıca kentsellik ve sosyal bilim-araştırma alanlarında çalışanların katılımlarını bekliyor.

Konu hakkında daha detaylı bilgi ve kayıt işlemleriniz için niyet mektubunuzla birlikte CV’nizi 15 Temmuz’a kadar (İngilizce ya da Fransızca) şu adrese göndermeniz yeterli: [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir