Close

30 October 2016

Update Treaty Center bir ışık sanatı heykeline dönüşüyor…

treaty1İngiltere’nin Hounslow kentindeki Treaty Center’in giriş alanındaki cam sundurmanın altındaki ışık sanatı heykeli, ziyaretçileri renkli ışık oyunları ile karşılıyor. Uygulama, doğal bir ağaç gövdesine benziyor. 350 metal yapraktan oluşuyor. LED projektör, yaprakları pembe ve mavi renklerle boyuyor. Işık sistemi bir DMX üzerinden kumanda ediliyor. Gün içinde mekân ayrıca doğal ışık alıyor ve böylece ışık oyunları zenginleşiyor.

treaty2Disiplinler arası çalışmaları ile bilinen tasarım stüdyosu Acrylicize uygulama ile yayalara merkeze girmeden önce bir alışverişi deneyimi yaşatmak istedi. Uygun bir ışık uygulamasının dizaynında tasarımcılar, park ve yeşil alanlardan olduğu gibi “merkezin logosundan” da ilham aldılar. İlhamın kaynağı yapraklarla çevrelenmiş bir yazıdan geliyor. “Alışveriş yeşilleniyor” uygulaması burada yepyeni bir anlam kazanıyor ve doğa ile bağlantı sağlıyor.

Projeye katılanlar:

İşveren: Quidnet Capital Partners, Treaty Centre heykelinin sahibi.
Tasarım ve konsept: Acrylicize; www.acrylicize.com
Işık danışmanlığı: FD Creative
Işık çözümü: Edward Ray International Ltd.
Fotoğraflar: Nikhilesh Haval

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *