Close

06/08/2008

TTNET ofisi

Aydınlatma Tasarımı: Citylight, Proje Yeri: İstanbul, Proje Yılı: 2008

tt-net-2
Metin: Gürhan Bakırküre, Fotoğraflar: KG Mimarlık, Gürkan Akay

TTNET Ofisi Maslak’ta Nurol Plaza’nın 3. katında 800 m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Ofis katında toplam 55 kişinin çalışması öngörülmüştür. Direktör seviyesindeki personel kapalı odalarda yer alırken, diğer personel açık ofis düzeninde yerleştirilmiştir. Ofiste gerektiğinde birleştirilebilen 2 toplantı odası, çalışanların misafirlerinin yararlanacakları ve gerekiyorsa ufak toplantılarını da yapabilecekleri bir cafede yer almaktadır.
TTNET’in sağladığı hizmet tamamen çağımıza özgü, teknolojik, yenilikçi, bir anlayışın ürünüdür. Tabii ki ofisleri de bu doğrultuda kurum kimliğini yansıtacak şekilde çağdaş, çalışanların rahat edebileceği bir anlayış ve fonksiyonellikle planlanmıştır.

Diğer tüm KG Projelerinde olduğu gibi bu ofis de çağdaş, fonksiyonel, brutalist bir anlayışla tasarlanmıştır. Tavan tüm ofiste tamamen çıplak olarak bırakılmış, asma tavan en az düzeyde kullanılmış, mekanik ve elektrik altyapı tavanda görülür şekilde düzenlenmiştir. Yine diğer KG projelerindeki gibi taş, cam, metal, ahşap malzeme birbirleriyle belli bir gerilim yaratacak şekilde kullanılmıştır.

tt-net

Aydınlatmada, giriş mekanında firmanın kurum kimliğini de vurgulayan teknoloji rengi turuncu led aydınlatmalar vurgulanmıştır. Açık ofislerde sarkıt armatürlerle aydınlatma sağlanmaktadır. Tavan ve duvarda iki farklı tasarım anlayışını, yani açık ve brüt tasarım ile bitmişliği ayıran kenarlar gizli ışık bantlarıyla vurgulanmıştır.

tt-net-5

Ofisler çağımızda içinde hayatımızın çok önemli bir bölümünü geçirdiğimiz, hatta bazen evimizden daha fazla saati yaşadığımız yerler olmuştur. Bu nedenle ofis tasarımı artık fonksiyonelliğin yanı sıra çalışana evindeki rahatı sağlayacak, orada çalışırken mutlu olacağı ve dolayısıyla verimin artacağı bir anlayışla ele alınmıştır. TTNET ofislerinde yumuşak ve sıcak bir renk paleti ve flüoresan aydınlatmaların daha sıcak spot aydınlatmalarla desteklendiği bir aydınlatma sistemi ile bu anlayış desteklenmiştir.

Künye:

Mimari: KG Mimarlık

Aydınlatma: Citylight Profesyonel Aydınlatma Sistemleri

(Müezzinoğlu Elektrik Proje ve Taah. Ltd. Şti.)

Kullanılan ürünler:
SLV by Citylight: Aixlight, Open Gril Wall

OMS (Citylight): Avant Opal, Pro L Downlight.

Citylight: Led Strip.

Resim Galerisi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir