Close

03/09/2010

Tek gecelik festival: Nuit Blanche

A nuit Blanche büyüleyici ışığı ve parlaklığını kutlayan enstalasyonlar ve performanslardan oluşan ve gece boyunca süren bir ışık festivali. Dünya üzerindeki şehirlerin karanlığına yaşam katmaya devam eden Nuit Blanche’nin yolu sonunda ışıklar şehri New York’a düştü.

Bring to light video

New York’a ışık getirme operasyonu Brooklyn Greenpoint’te yer alan Franklin Sokağı ve East River şelalerinin arasında kalan Oak Street’te gerçekleşecek. Bu özgün blok yerel ve uluslararası sanatçıları, galerileri ve müzisyenleri onların getirdikleri ışıkla ve aynı zamanda metali, tasarım setlerini, tekstil atölyelerini, iç mekân jimnastik parkları ve diğer detaylarıyla ağırlıyor.

Bu deneyim; orijinal, sarsıcı, seremoni havasında, etkileyici ve heyecan verici olacak. Bu hatırlanması gereken bir tek gece etkinliği fakat aynı zamanda dünyaya yayılan bir etkisi olması bekleniyor. Sanatçılar sokak köşelerini, galerileri, çatıları, mağazaları ve binaları mesken edinen işler yaratıyor.

Bu alanlar ses ve beklenmedik enstalâsyonlarla, performanslar ve projeksiyonlarla gerçekleştirilen sanatın doğal ve yapay ışıkla buluştuğu noktalar olacak.

Bu sene gerçekleşecek festivalde yer alacak bazı sanatçıların işlerinden örnekler:

Jacob Abramson – Digital Graffiti, Jason Eppink – 21st Century Bonfire, Adam Harvey, Peter Esveld, Filippo Vanucci – Interactive Drums, Adam Harvey, Peter Esveld, Filippo Vanucci – Kinetic Bicycle Sculpture, Mary Taylor, Natalie Vichnevsky – Small Steps to Enlightenment, Kant Smith – A Small Explosion, Sarah Haze – Former States …

Detaylı bilgi için: http://bringtolightnyc.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir