Close

17 February 2015

Japonya’da 15.000 OLED ile “Parıldayan Laleler Festivali”

KonicaFestival1Konica Minolta firması son zamanlarda, büyük miktarlarda kitlesel OLED aydınlatma panelleri üretmeye başladı. Minolta, 14 Şubat’ta başlayan 13 Nisan’a kadar devam edecek olan, Japon Laleleri Festivali için ise 15.000 esnek OLED gönderdi. Bu şu ana kadarki en büyük OLED enstalasyonu olacak gibi gözüküyor.

KonicaFestival2Konica beyaz ve renk uyumlu OLED’ler üretiyor ancak bu enstalasyonda sadece beyaz paneller kullanılmış. Konika Minolta ayrıca, Mart ayında R2R esnek OLED aydınlatma fabrikasının inşasına başlayacaklarını da duyurdu. Firma yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapacağı bu fabrika ile aylık olarak milyona yakın panel üretme kapasitesine sahip olacak. KM’nin beyaz panelleri 150×60 mm boyutunda, 0.35 mm inceliğinde ve 5 gram ağırlığında. Renk uyumlu panelleri ise daha da küçük; 50×30 mm boyutunda, 0.29 mm inceliğinde ve 0.6 gram ağırlığa sahip. Her iki panel de 10 mm’nin eğrilik yarıçapıyla uyumlu.

KonicaFestival3
Haber kaynağı:
http://www.oled-info.com/konica-minolta-ships-15000-flexible-oled-lighting-panels-japanese-tulips-festival

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *