Close

04 November 2015

Sanatı ışıkla buluşturan bir festival: İstanbul Light Festival

ILF13-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Zorlu Center’da gerçekleşecek olan İstanbul Light Festival (ILF) dünyanın en ünlü ışık sanatçılarını bir araya getiriyor. 18:00-23:00 saatleri arasında gezilebilecek olan festival, sanatçıların Zorlu Center’ı bir tuval gibi kullanmalarını, insanların sanat hakkında sohbet edebileceği dev bir halk sanat galerisine dönüştürmelerini sağlayacak.

Festival, sanatın nihai önemi olan sosyal sorunları göz önüne çıkarmak ve küresel düzlemde olumlu değişimleri kuvvetlendirmek gibi benzersiz bir etkisi olduğu inancıyla hareket ediyor. Ayrıca festival bu özel konseptini sanatçıların, içinde yaşadıkları topluluklara ilham verme ve yaşadığımız dünyada gerçekten elle tutulur bir fark yaratma gücüne sahip oldukları inancıyla belirlemiş.

Işık tasarımının mükemmelliğinin kutlandığı organizasyon, 24 ışık enstalasyonunun yanı sıra workshop’lar ve söyleşilerle zenginleşecek. Aynı zamanda dünyanın en büyük açık hava sanat galerisi olma özelliğini de taşıyan İstanbul Light Festival, yaşamın kaynağı olan ışığı kullanarak yenilikçi ışık enstalasyonları ve dev ölçeklerde projeksiyonlar ile benzersiz bir İstanbul deneyimi yaşatacak.

Çalışmalarıyla festivali renklendirecek olan sanatçılar ise şöyle:

 

http://istanbullightfestival.com/map/

http://istanbullightfestival.com/?lang=tr

Website | + posts

pldturkiye.com, 2005 yılında yayın hayatına başlayan PLD Türkiye dergisinin resmi sitesidir. Amacı mimari aydınlatma tasarımı kültürünün gelişmesi için ışıkla ilgili tüm haber, proje, etkinlik, iş olanağı, ürün ve firmalara yer vermektir. 2018 yılı itibariyle, PLD Türkiye dergisi basılı olarak yayınlanmamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *